Burmistrz Rzepina ogłosił nowy#ChallengeGminaRzepinDlaWojtusia. Wojtuś jest z Rzepina i choruje na nowotwór złośliwy nadnerczy.

– Chcemy pomóc tej rodzinie. Znam ich osobiście i wiem, co w tej chwili przechodzą – mówi burmistrz Sławomir Dudzis. – Wojtuś, to wspaniałe dziecko. – Teraz ważne jest, żeby jak najszybciej zebrać pieniądze na jego leczenie. Niestety koszty są ogromne i bez pomocy ludzi dobrej woli będzie trudno zebrać wymaganą kwotę – dodaje.

Burmistrz i urzędnicy, żeby pomóc rodzinie rozpoczęli nowy Challenge. Wyzwali do niego m.in Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych z generałem Jarosławem Mikke na czele.  Mamy już wiadomość, że generał wyzwanie przyjął. 

Zasady wyzwania:
☑️nagranie filmiku w którym prezentujemy wykonanie zadania (dowolna aktywność fizyczna – minimum 10 powtórzeń ;-)) !
☑️nominowanie kolejnych osób, firm, stowarzyszeń do wykonania zadania!
☑️odwiedzenie strony https://zrzutka.pl/z/gminarzepindlawojtusia !
☑️wpłacenie minimum 1 zł. za każde powtórzenie wykonanej aktywności (w tytule wpisujemy: #ChallengeGminaRzepinDlaWojtusia!)
☑️akcję trzeba udostępnić zachęcić jak największą liczbę osób do wsparcia!

Kogo nominowała gmina?
1️ – Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych❗️
2️ – ZSO Rzepin ❗️
3️ – Steinpol Central Services Sp. z o.o.❗️
4️ – Amp Futbol Polska ❗️
5️ – SP Kowalów❗️
6️ – MKS Ilanka Rzepin ❗️
7️ – OSP Nadleśnictwo Rzepin, Lasy Państwowe❗️
8️ – Komisariat Policji w Rzepinie ❗️
9️ – Tomasz Jaskuła – Starosta Powiatu Sulęcińskiego ❗️
10 – Jacek Wójcicki – Prezydent Gorzowa ❗️

O Wojtusiu
„Cześć! Jestem Wojtuś Rzeszutek. Mam 2 latka i 4 miesiące. Wraz z rodzicami i swoim starszym rodzeństwem mieszkam w Rzepinie. Do lutego tego roku byłem zdrowym, szczęśliwym chłopcem. Pod koniec lutego 2020 roku zacząłem nagle gorączkować i po 3 dniach przestałem całkowicie chodzić. Po dłuższych konsultacjach w Słubicach, Sulęcinie i w Zielonej Górze trafiłem do Kliniki Transplantacji Szpik, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu z podejrzeniem ostrej białaczki. Tu postawiono u mnie diagnozę NOWOTWÓR ZŁOŚLIWY NADNERCZY – postać rozsiana ze zmianami w szpiku i kości kręgosłupa. Dla moich rodziców świat się zawalił..”

Chory na raka Wojtuś Rzeszutek to radosny i ciągle uśmiechnięty 2 letni mieszkaniec gminy  Rzepin! Foto: Archiwum prywatne

Możecie pomóc wpłacając pieniądze na stronie zbiórki zrzutka.pl.