Reczynek z lotu ptaka. Fot. Grzegorz Walkowski

Jezioro Reczynek jest najbardziej znanym z ośniańskich jezior. Przez cały sezon letni funkcjonuje tutaj strzeżone kąpielisko miejskie. Można wypożyczyć sprzęt wodny, są toalety z natryskami, pole namiotowe, bar przy plaży, siłownia pod chmurką i plac zabaw. Wzdłuż jeziora biegnie 2,5 km ścieżka pieszo-rowerowa. Nieopodal funkcjonują obiekty noclegowe. Co roku latem odpoczynek znajduje tu tysiące mieszkańców powiatu słubickiego i nie tylko.

Ośno Z Lotu Ptaka (1)
Ośno z lotu ptaka. Fot. Grzegorz Walkowski

Takie piękne zdjęcia różnych lubuskich miejscowości robi Grzegorz Walkowski, fotograf z Gorzowa Wlkp. Fotografią pasjonuje się od kilku lat. Najpierw hobbystycznie, a potem zawodowo. Otworzył działalność gospodarczą. Wykonuje sesje fotograficzne biznesowe, promocyjne i reklamowe. Jednak najbliżej jego sercu jest fotografia z drona. – Szczerze powiedziawszy, za młodu pałałem się innymi zainteresowaniami. Jeszcze przed zdjęciami lotniczymi, pasjonowały mnie głównie ujęcia zachodów słońca, które po dziś dzień uwieczniam z poziomu telefonu, mimo ze w szafie mam sprzęt profesjonalny. Telefon zawsze jednak pod ręką – mówi Grzegorz Walkowski.

– Dopiero po okiełzaniu drona spostrzegłem, że mam więcej możliwości. Nie muszę zawsze dojeżdżać pod obiekt zdjęciowy. Mogę ujmować większe rozmiarowo tereny na jednym strzale. Wlecę tam gdzie z poziomu sprzętu naręcznego jest to po prostu niemożliwe – dodaje. 

Jego zdjęcia wzbudzają zachwyt. Zobaczcie sami!