Gmina poinformowała o możliwości dopłat do wymiany starego pieca na nowy, ekologiczny. Warto sięgnąć po dofinansowanie, bo wynosi aż 70 proc. wartości nowego pieca. 

– Ruszamy z zapowiadanym programem, który pozwoli nam się pozbyć tzw. kopciuchów. Kto je wyrzuci i wstawi ekologiczne piece dostanie znaczny zwrot wartości inwestycji – zachęca burmistrz Mariusz Olejniczak. – Wszyscy chcemy oddychać świeżym powietrzem, a stare piece na węgiel i drewno emitują dużą ilość trujących spalin – mówi burmistrz. – Dlatego tak bardzo nam zależy, żeby się pozbyć choć części tzw. kopciuchów. Ochrona środowiska to jeden z naszych priorytetów – podkreśla.

O negatywnych skutkach wdychania zanieczyszczonego powietrza chyba mówić nie trzeba, każdy wie jakie są, dlatego tak ważne jest, by do sprawy podejść poważnie i stare piece wymienić na ekologiczne źródło ciepła . Teraz jest ku temu naprawdę dobra okazja. Wysokość dotacji może wynieść do 70 proc. wartości inwestycji, jednak nie więcej niż 5 tys. zł.

Uwaga! Dotacja nie może być przeznaczona na zwrot kosztów poniesionych przed datą zawarcia umowy z gminą. Czyli: najpierw trzeba podpisać umowę, a potem dopiero zapłacić za towar i starać się o refundację.

Kto może liczyć na dotację? Mogą z niej skorzystać mieszkańcy gminy, którzy mieszkają w zabudowie wielorodzinnej i mają w domu stary typ kotła.

Gdzie złożyć wniosek? Wnioski o dofinansowanie należy składać na odpowiednim formularzu, wraz z innymi dokumentami, w Urzędzie Miejskim w Słubicach, w biurze obsługi interesanta. W załączniku znajdują się wzory wszystkich dokumentów i szczegółowe warunki udzielenia dotacji.