W powiecie słubickim najlepszy rezultat osiągnął Rafał Trzaskowski, którego poparło 37,97% wyborców, choć po zwycięstwo kandydat PO sięgnął jedynie na terenie dwóch gmin: w Słubicach (zdecydowanie), a także w Ośnie Lubuskim.

Obecnie urzędujący prezydent zajął w skali powiatu drugą lokatę gromadząc w sumie 34,68% i zwyciężając na obszarze trzech gmin: w Rzepinie, a także bardzo pewnie w Cybince oraz w Górzycy. O dobrym wyniku mogą również mówić w sztabie Szymona Hołowni przy nazwisku, którego krzyżyk postawiło 18,04% wyborców.

Czołową „czwórkę” zamyka Krzysztof Bosak. Kandydat Konfederacji w skali powiatu zgromadził w sumie 6,32% wszystkich oddanych głosów – najwięcej, bo aż 9,24% w Górzycy. Na dalszych miejscach uplasowali się kolejno: Robert Biedroń (2,26%), Władysław Kosiniak-Kamysz (2,03%), Paweł Tanajno (0,16%), Waldemar Witkowski (0,15%), Stanisław Żółtek (0,12%), Marek Jakubiak (0,12%) i Mirosław Piotrowski (0,08%).

Ze szczegółowym kompletem wyników uwzględniającym podział na poszczególne gminy możecie Państwo zapoznać się na stronie internetowej PKW

Druga tura wyborów zaplanowana została na 12 lipca. Zmierzą się w niej urzędujący prezydent Andrzej Duda oraz obecny prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski.