?????????????????????????????????????

Choć to wydarzenie odbyło się ponad 4 m-ce temu z racji pandemii i zamieszania z nią związanego autor bał się, że to bardzo ważne, a do tego barwne wydarzenie przejdzie bez echa. Dziś warto wrócić do tych wielkich sportowych i nie tylko emocji…..

Chodzi oczywiście o można śmiało powiedzieć „kultowy” już memoriał siatkarski im. Zdzisława Skrętego, niezapomnianego ojca, nauczyciela, trenera i po prostu przyjaciela bardzo wielu osób. Nie będziemy przypominać całej historii tej imprezy, bo już bardzo wiele przez ostatnie 11 lat (tyle trwa ta historia!) zostało powiedziane i napisane……..

Tegoroczne największe święto siatkówki odbyło się 7 marca, czyli dzień przed świętem kobiet. Z tego też powodu główni organizatorzy przygotowali jak zwykle bukieciki prymulek (to takie kwiaty J ) dla wszystkich pań. Pań było sporo, bo aż cztery drużyny. Natomiast u panów wystartowało 8 ekip. Po otwarciu turnieju przez burmistrza  Mariusza Olejniczaka i przedstawiciela głównych organizatorów Dariusza Krzeptowskiego z ekipy „Dwójki” (oprócz panów w roli gospodyń wystąpiły oczywiście panie z ekipy” Prymulki z Dwójki”) rozpoczęto u panów boje w dwóch grupach, a u pań systemem „każdy z każdym”.

Następnie najlepsze teamy z każdej grupy zagrały w wielkim finale, a drugie zawalczyły o m-ce III. W wielkim finale spotkał się Rzepin i drużyna składająca się z samych słubiczan „Nieobliczalni”. Górą z tej potyczki wyszli goście, a w meczu o III m-ce Złomiarze pokonali organizatorów z „Dwójki”.

U pań natomiast klasę pokazały siatkarki z ekipy o ciekawej nazwie „Do Garów Sulęcin”. (przy wręczaniu głównego trofeum przez Prezesa Zbigniewa Sawickiego nie mogło zabraknąć popisowego „numeru” p. Gosi Góra, czyli szpagatu). Natomiast dalsze miejsca zajęły gospodynie „Prymulki z Dwójki”, TL Starościn i Ośno Lubuskie. Po wręczeniu pucharów i trofeów wszyscy udali się na zasłużony wspólny posiłek….z tańcami i wieloma siatkarskim rozmowami w tle. Do zobaczenia już za rok……

Klasyfikacja końcowa

KOBIETY

  1. Do Garów Sulęcin
  2. Prymulki z Dwójki
  3. TL Starościn
  4. Spójnia Ośno Lubuskie

MĘŻCZYŹNI

  1. Omega Rzepin
  2. Nieobliczalni
  3. Złomiarze
  4. Dwójka
  5. Dębno, Dziki, Młoda Dwójka Nauczyciele i uczniowie

Tak przy okazji tego siatkarskiego materiału zapraszamy tym razem na siatkówkę plażową dla drużyn 3-osobowych, która odbędzie się w Słubicach w sobotę 15 sierpnia. Szczegóły niebawem na stronach SOSiR, a i my też coś o tym wspomnimy.

Nasza Redakcja jest w posiadaniu relacji fotograficznych z prawie wszystkich Memoriałów. Już za kilka dni pokażemy najciekawsze z nich. Ciekawe czy rozpoznacie się po latach ?!