?????????????????????????????????????

Nie od dziś wiadomo, że najważniejsze i najliczniejsze wydarzenia lekkoatletyczne w naszym województwie odbywają się na naszym pięknym stadionie SOSiR przy ul. Sportowej. W czwartek 30 lipca odbył się tu Mityng Wakacyjny, który jednocześnie był Mistrzostwami Województwa Lubuskiego w Lekkiej Atletyce.

Po długiej przerwie związanej z pandemią w czwartkowe popołudnie słubicki stadion zapełnił się ponad 400- osobową reprezentacją niemal z wszystkich lubuskich klubów. Obliczyliśmy, że podczas tego wydarzenia odbyło się dokładnie 511 osobostartów, czyli tyle nazwisk widnieje w załączonym komunikacie końcowym z tej imprezy.

Jako, że był to również mityng otwarty można było oprócz lubuskich klubów zobaczyć „w akcji” również te z ościennych województw… m.in. ze Stargardu, Leszna, Wrześni, Wrocławia, Poznania, Wolsztyn, Szczecina, Ostrowa WLKP, Międzyzdrojów, Szamotuł, Lubina, Trzebiatowa, Gryfina, Myśliborza, Gryfina, Głogowa, Duszniki, Szklarskiej Poręby, Legnicy, Przeźmierowa i w końcu z miejscowości Białe Błota. Wymienienie wszystkich tych miejscowości jest również podziękowaniem za przybycie często z bardzo daleka do naszego miasta.

virtualnetia.com - projektowanie i tworzenie stron WWW

Tak bardzo dobra frekwencja pokazała, że lekkoatleci po miesiącach posuchy wydarzeń lekkoatletycznych są bardzo spragnieni startów i rywalizacji ze swoimi rywalkami i rywalami z bieżni, skoczni i różnego rodzaju rzutni. Był to też doskonały sprawdzian po często ciężko przepracowanej przerwie jesienno-zimowej. Jak się okazało po wielu wynikach sprawdzenie to wypadło w bardzo wielu przypadkach bardzo dobrze. Kilka zdań poświęconym konkretnym wynikom.

Niejako wisienką na tym lekkoatletycznym torcie był rekord świata Renaty Śliwińskiej, reprezentującej Start Gorzów, który pod swoją pieczą ma sportowców niepełnosprawnych.

Renata Śliwińska, rekordzistka świata ze swoim trenerem Zbigniewem Lewkowiczem.
Renata Śliwińska, rekordzistka świata ze swoim trenerem Zbigniewem Lewkowiczem.

Pani Renata w swej koronnej konkurencji pchnięcia kulą (reprezentuje w sporcie niepełnosprawnych kategorię F40) uzyskała najlepszy wynik na świecie, a mianowicie 9,05m. Jej trener Zbigniew Lewkowicz jest dumny ze swej podopiecznej, gdyż poprzedni rekord również tej samej zawodniczki wynosił 8,70. Te niby niewielkie 35 cm jest jednak bardzo dobrym wynikiem pokazującym, że ciężki trening dał efekt.

W mityngu wystąpił również Maciej Lepiato (również Start Gorzów), czterokrotny mistrz paraolimpiady w skoku wzwyż. Tym razem pan Maciej, który swego czasu reprezentował barwy Lubusza zwyciężył z wynikiem 195 cm (jego życiówka na stadionie z 2013 roku wynosi 223 cm.

Maciej Lepiato - czterokrotny mistrz paraolimpiady
Maciej Lepiato – czterokrotny mistrz paraolimpiady

Wracając do wyników pozostałych uczestniczek i uczestników zawodów zachęcamy do zaglądnięcia do załączonego komunikatu. Tuż obok nazwisk i wyników znajdują się skróty „PB” i „SB” i jest ich naprawdę dużo. Skrót ”PB” oznacza rekord życiowy, natomiast skrót „SB” rekord sezonu. Warto dodać, iż wśród tych kilkuset lekkoatletów licznie wystąpiła reprezentacja LKS Lubusz Słubice oraz to, że były konkurencje, w których startowano w kategoriach wiekowych ale również takie w kat „open”, czyli bez podziału na roczniki.

Najlepsze wyniki słubiczanie osiągnęli w następujących konkurencjach:

– 1 m-ce/800m (open)- Łukasz DZIUBIŃSKI LKS Lubusz Słubice- 2:04.79

– 1 m-ce/100m p.pł (U20)- Jakub CZAK Jakub LKS Lubusz Słubice- 14.33

– 1 m-ce/ rzut dyskiem (open)- Paulina POLAŃSKA LKS Lubusz Słubice- 42.10

– 2 m-ce rzut dyskiem (open)- Małgorzata KRZYŻAN LKS Lubusz Słubice- 40.33

(Uwaga pani Gosia rzuciła po raz pierwszy w tym sezonie powyżej 40 m !)

– 2 m-ce rzut dyskiem (U16)- Zuzanna MIERZEJEWSKA LKS Lubusz Słubice- 28.67

Komunikat Mityng Wakacyjny-Słubice 30.07.2020

Pozdrawiamy najmłodszy narybek, głównie biegaczek i biegaczy Lubusza, których trenuje trener Piotr Kiedrowicz. Jesteśmy pewni, że za kilka lat usłyszymy o wielu z nich i zobaczymy w pierwszych trójkach imprez mistrzowskich. Serdecznie gratulujemy i naszym, i pozostałym liderom w swoich kategoriach. O kolejnych wydarzeniach (nie tylko lekkoatletycznych) organizowanych na wszystkich obiektach SOSiR będziemy oczywiście informować.

już jutro, tj. w sobotę 1 sierpnia odbędzie się FESTYN RODZINNY NA BASENIE SOSiR. Odbędą się zabawy i konkurencje pływackie dla małych (przedszkola, szkoły podstawowe- kl. I-III, IV-VI i VII-VIII, i wyścig główny na 50 m, osobno panie i panowie dla wszystkich chętnych o Puchar Burmistrza Słubic). Tutaj Regulamin

Na najlepszych czekają statuetki, a na wszystkich medale. Start Festynu o godz. 12.00 (zapisy w biurze zawodów od 10.00 do 11.45

Na najlepszych czekają statuetki, a na wszystkich medale. Start Festynu o godz. 12.00 (zapisy w biurze zawodów od 10.00 do 11.45).