Niestety potwierdziły się nieoficjalne wiadomości o nowym ognisku koronawirusa w naszym powiecie. W poniedziałek informowaliśmy o zamknięciu słubickich bazarów i  przeprowadzeniu obowiązkowych testów  Jak podała gmina na Facebooku pozytywny wynik został potwierdzony u 14 pracowników miejskiego targowiska ze Słubic. To bardzo złe wieści dla mieszkańców.

Pierwsze wyniki obejmują 409 przebadanych osób. Wśród 14 wyników pozytywnych połowa to mieszkańcy naszego powiatu, a 7 osób pochodzi z innych regionów. 20 osób zostało objętych kwarantanną.

Od jutra duży bazar będzie nieczynny. Fot. Sebastian Kozłowski
14 potwierdzonych przypadków koronawirusa na słubickim bazarze. Fot. Sebastian Kozłowski

Tymczasem prezes zarządu słubickiego szpitala Łukasz Kaczmarek zwrócił się z prośbą do gminy Słubice o wypożyczenie niezbędnego dla bezpieczeństwa pacjentów sprzętu. Przed lecznicą stanął namiot pneumatyczny, który będzie służył jako punkt wstępnej kwalifikacji pacjentów

Oczywiście się zgodziliśmy, bo ważne jest, żeby stworzyć bezpieczne warunki pacjentom i personelowi szpitala. Taki punkt wstępnej kwalifikacji pacjentów w obecnym czasie zagrożenia z powodu COVID-19 jest niezbędny – czytamy w wypowiedzi burmistrza Mariusza Olejniczaka przytoczonej przez Gminę Slubice.

W czwartek (6 sierpnia) padł kolejny rekord zakażeń w Polsce. Ministerstwo zdrowia poinformowało o 726 nowych przypadkach. Najszybciej nowe informacje znajdziesz na naszym profilu na Facebooku. Bądźcie ostrożni!

Namiot Pneumatyczny Przed Słubickim Szpitalem Do Wstępna Kwalifikacji Pacjentów.
Punkt wstępnej kwalifikacji pacjentów w namiocie pneumatycznym przed słubickim szpitalem powiatowym. Fot. Gmina Słubice.