????????????????????????????????????

Po długiej przerwie z wiadomego powodu kilka tygodni temu do halowych bojów, treningów i turniejów powrócili tenisiści stołowi. Dotyczy to również sportowców spod znaku rakietki i plastikowej piłeczki (która wyparła te celuloidowe) reprezentujących Słubice.

Zanim o informacjach związanych z kolejnym turniejem w ramach Grand Prix Opalenicy kilka słów o naszym występującym pod nazwą FSL- Aktywni dla Powiatu zespole, który uwaga! w poprzednim sezonie rozgrywkowym lubuskiej III ligi 2019-2020 uzyskał – można śmiało powiedzieć – historyczny awans do II ligi. Mieliśmy już reprezentację na tym szczeblu rozgrywek, ale ponad 20 lat temu. Warto też wspomnieć, iż drugi zespół FSL- Aktywnych występował w poprzednim sezonie w V lidze.

Kilka dni temu zaszły duże zmiany w słubickim stowarzyszeniu, które zmieniło nazwę (także drużyn ligowych) na STS Słubice. Zmienił się także skład całego zarządu i adres siedziby. Nowy sezon rozpocznie się na początku października, oczywiście jeśli na to pozwoli sytuacji z pandemią. Jednak temat ten i plany na nowy sezon już niebawem w obszernej, osobnej informacji.

virtualnetia.com - projektowanie i tworzenie stron WWW

Wracamy zatem do Opalenicy, w której dokładnie w sobotę 1 sierpnia odbył się drugi turniej w ramach składającego się z czterech odsłon Grand Prix. Pierwszy z nich miał miejsce 13 czerwca. Organizatorzy (pozdrawiamy szczególnie głównego z nich Janusza Tomczaka) postanowili, iż do końcowej klasyfikacji generalnej będą brane najlepsze wyniki (liczone w pkt. za poszczególne miejsca) z 3 ze wspomnianych czterech turniejów. Grand Prix odbywa się w trzech kategoriach wiekowych: 35-50, 51-64 i pow. 55 lat.

Do Opalenicy wybrało się trzech graczy reprezentujących Słubice. Byli to Marek Szuplak (mieszkaniec Krosna Odrzańskiego), Przemysław Łowiecki i Ireneusz Polak (wszyscy kat. 35-50). Najlepiej, co nie dziwne wypadł Marek Szuplak, który był podporą w III lidze i mamy nadzieję podobnie będzie w nowym drugoligowym sezonie. Pozostała dwójka słubiczan zajęła dalsze miejsca, cały czas nabywając szlify i doświadczenie turniejowe.

Wyniki 2 turnieju:

Opalenica AGRIVE CUP 2020

35-50

 1. Marek Szuplak- Słubice, Krosno Odrz.
 2. Tomasz Skrzypczak
 3. Dariusz Wolski

51-64

 1. Zbigniew Lisiecki
 2. Piotr Jakubowski
 3. Krzysztof Grausz

55+

 1. Jan Nowak
 2. Zdzisław Hejna
 3. Mieczysław Wagner

Klasyfikacja generalna (po 2 turniejach z 4)

 1. Marek Szuplak, Tomasz Lemanowicz (ekzeqwo)- 100 pkt
 2. Robert Kurzawski, Tomasz Skrzypczak (ekzeqwo)-90
 3. Sebastian Wołejno, Dariusz Wolski (ekzeqwo)- 82

– Jako organizatorzy wraz ze sponsorami podobnych imprez już od wielu lat mamy jak zwykle kilka podstawowych celów, którym przypisane są hasła „Nagrać się do woli”, „Spotkać się i porozmawiać z kolegami”, a także „Zapomnieć o troskach i problemach”- dodaje J. Tomczak, zapraszając już na kolejny turniej.

Nic dodać, nic ująć. Termin jeszcze nie jest znany, będzie niebawem dostępny na stronie www.mktsopalenica.pl . Wiadomo, że wszystko zakończy się do końca września. Warto dodać, że po ostatniej odsłonie Grand Prix najlepsi otrzymają jak zwykle nagrody rzeczowe i upominki