Za nami pierwsze cztery kolejki w ramach IV ligi lubuskiej. Nowe rozgrywki to zawsze nowe nadzieje, oczekiwania i cele. A jak start nowego ligowego sezonu wypadł w wykonaniu ekip ze Słubic, Ośna i Rzepina? Zapraszamy na nasze podsumowanie!

Niestety nie mamy dobrych wieści dla sympatyków słubickiej Polonii. Zespół, który jeszcze przed chwilą występował w półfinale lubuskiego pucharu Polski sukcesywnie od początku ligowego sezonu zawodzi. W czterech dotychczasowych spotkaniach podopieczni Andrzeja Wypycha zdobyli zaledwie punkt remisując na inaugurację rozgrywek z rezerwami zielonogórskiej Lechii. Później przyszły już porażki w meczach wyjazdowych najpierw w Kożuchowie, a w ostatnią sobotę również w Gorzowie z miejscowym Stilonem. W międzyczasie nasz zespół uległ również przed własną publicznością w konfrontacji z Dębem Przybyszów. Efekt? Po 4 kolejkach „Duma Pogranicza” zajmuje dopiero trzecie miejsce od końca górując jedynie nad ekipami ze Skwierzyny i Krosna Odrzańskiego. O słabą dyspozycję słubiczan zapytaliśmy członka zarządu Polonii, Łukasza Dunajewskiego:

Sytuacja w tabeli nie jest taka, jak byśmy oczekiwali, ale też nie ma co panikować. Rozegraliśmy jak na razie 4 spotkania, ale z wymagającymi rywalami. Na aktualną formę wpływ mają różnorakie czynniki. Na pewno dużo zdrowia nasi zawodnicy zostawili w meczach o puchar Polski. Gra co 3 dni dla piłkarzy, którzy robią to amatorsko lub półamatorsko jest nie lada wyzwaniem. Do tego wszystkiego rywale, którzy otwarcie deklarują chęć awansu do III ligi. Nie bez znaczenia są kontuzje czy kartki. Faktem jest, że nasza ławka rezerwowych nie jest tak szeroka, jak byśmy sobie życzyli, ale na tyle aktualnie stać nasz klub. Nadal wierzymy, że nasi zawodnicy wrócą na właściwe tory.”

Okazja do przełamania się już w najbliższą niedzielę przy ulicy Sportowej, gdzie nasz zespół podejmie trzecią w tabeli Carinę Gubin.

virtualnetia.com - projektowanie i tworzenie stron WWW

Dotychczasowe spotkania w wykonaniu Polonii:

Polonia Słubice vs Lecha II Zielona Góra: 2-2

Korona Kożuchów vs Polonia Słubice: 3-0

Polonia Słubice vs Dąb Przybyszów: 1-3

Stilon Gorzów vs Polonia Słubice: 3-0

Kolejny mecz:

Polonia Słubice vs Carina Gubin (niedziela, godzina 17:00)

Nieco lepiej radzą sobie w Ośnie. Miejscowa Spójnia ma obecnie na koncie dwie porażki (z Cariną Gubin i Dębem Przybyszów), jeden remis (z Koroną Kożuchów) oraz zwycięstwo ze Stilonem, który co ciekawe, był przed sezonem typowany do awansu. Podobnie jak w przypadku Polonii terminarz nie jest zbyt łaskawy dla ekipy z Ośna, która dotychczas -pomijając Stilon- mierzyła się wyłącznie z drużynami z czołówki. W następnym jednak spotkaniu Spójnia podejmie przed własną publicznością sąsiada z tabeli, którym jest Syrena Zbąszynek. Dla miejscowych może być to zatem niezła okazja do zdobycia 3 punktów i awansu w tabeli.

Dotychczasowe spotkania w wykonaniu Spójni:

Spójnia Ośno Lubuskie vs Korona Kożuchów: 0-0

Dąb Przybyszów vs Spójnia Ośno Lubuskie: 2-1

Spójnia Ośno Lubuskie vs Stilon Gorzów: 3-2

Carina Gubin vs Spójnia Ośno Lubuskie: 3-1

Kolejny mecz:

Spójnia Ośno Lubuskie vs Syrena Zbąszynek (niedziela, godzina 17:00)

Mogą narzekać w Słubicach, mogą troszkę kręcić nosem w Ośnie, ale w Rzepinie trwa euforia. Nic dziwnego! Ilanka jest jak na razie „w gazie” i sprawnie przeskakuje kolejne ligowe przeszkody inkasując co mecz komplet punktów. Pierwszą „ofiarą” ekipy trenera Daniela Odziemkowskiego padł w tym sezonie wspomniany wcześniej Stilon. Jeszcze wówczas, przy okazji inauguracji rozgrywek takie rozstrzygnięcie mogło uchodzić za niespodziankę, ale Ilanka z każdym kolejnym meczem tylko się „rozkręcała”. W ten sposób ekipa z Rzepina odnotowała wyjazdowe zwycięstwa w Gubienie i Nowej Soli, zaś przed własną publiką rozgromiła Syrenę Zbąszynek aż 6-1! Tak fenomenalna postawa ma naturalnie swoje odzwierciedlenie w tabeli, w której na ten moment zespół „niebiesko-białych” zajmuje pierwszą lokatę. W Rzepinie wszyscy się zastanawiają, jak długo ta świetna passa potrwa. Czy Ilanka na dłużej zagości w ścisłej czołówce, czy może jednak świetna gra i fantastyczne wyniki to jedynie coś chwilowego? Być może częściową odpowiedź na to pytanie przyniesie kolejne spotkanie. Już w najbliższą sobotę na obiekt w Rzepinie zawita bowiem ekipa nad wyraz dobrze spisującego się bieniaminka z Nietkowa.

Dotychczasowe spotkania w wykonaniu Ilanki:

Ilanka Rzepin vs Stilon Gorzów: 2-1

Carina Gubin vs Ilanka Rzepin: 2-3

Ilanka Rzepin vs Syrena Zbąszynek: 6-1

Arka Nowa Sól vs Ilanka Rzepin: 1-2

Następny mecz:

Ilanka Rzepin vs Odra Nietków (niedziela, godzina 17:00)

Tabela (źródło: Lubuski ZPN)
Tabela (źródło: Lubuski ZPN)