Na kortach Fundacji Szczecińskiego Klubu Tenisowego Promasters rozegrano ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Kadetek (do lat 16-u) Szczecin Cup 2020. Dominika Podhajecka reprezentująca barwy GKT Smecz Górzyca zajęła w grze pojedynczej 3 miejsce i zwyciężyła w grze podwójnej.

Po zwycięstwie w OTK Super Serii U16 w sobocie Dominika nie miała niestety zbyt wielu okazji do treningów, do tego jeszcze na 2 dni przed zawodami nie była w najlepszej dyspozycji fizycznej. Mimo tego postarała się o kolejne dobre rezultaty.

W ćwierćfinale singla Dominika pokonała 6:2, 6:1 Nellę Kusa (Fundacja Szczeciński Klub Tenisowy Promasters). W półfinale czternastolatka uległa 3:6, 2:6 starszej Rosjance Alexandrze Okorokovej reprezentującej również barwy FSKT Promasters, dwukrotnej zwyciężczyni i finalistce turniejów Tennis Europe w grze podwójnej.

W deblu Domika w parze z Barbarą Straszewską (FSKT Promasters) wygrały turniej pokonując w półfinale 6:0, 6:1 Nellę Kusa (FSKT Promasters) i Annę Siegert (Szczecineckie Towarzystwo Tenisowe Szczecinek) oraz w finale 6:1, 6:4 Alexandrę Okorokovą i Antoninę Helińską (obie FSKT Promasters).

Od soboty lubuszanka wróci już do regularnych treningów przed Drużynowymi Mistrzostwami Polski Kadetek (U16) w Bytomiu.

Autor: Daniel Podhajecki

Czytaj też: Kariera Dominiki Podhajeckiej ze względów finansowych jest zagrożona. Potrzebny jest sponsor!