OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Już od prawie 30-tu lat seniorzy ze Słubic i Frankfurtu nad Odrą naprzemiennie w naszych „bliźniaczych” miastach aktywnie bawią się na Festynach Sportowo- Rekreacyjny. W bieżącym roku to nasi sąsiedzi zapraszają do siebie , co ważne nie tylko seniorów, ale również tych nieco młodszych.

Uwaga! Jest to zaproszenie do tegorocznej edycji „Festynu Seniorów” ale również do nowej odsłony tego wydarzenia, skierowanej do osób młodszych. W załączeniu przedstawiamy także archiwalne fotogalerie z przestrzeni ponad 10-ciu lat z tego sportowo, wspólnego świętowania…

W ubiegłym roku Festyn Seniorów odbył się w Słubicach. Ponad setka seniorów jak zwykle miała do pokonania kilkanaście aktywności sportowo- rekreacyjnych. Tradycją od początku tego wydarzenia jest to, że wszystko kończy się uroczystym podsumowaniem przy „kawie i ciastku”, a także losowaniem drobnych nagród rzeczowych spośród wszystkich uczestników.

Frankfurt wzywa…

Tegoroczna impreza odbędzie się dokładnie 1 września, od godz. 14 na stadionie przy centrum sportowym obok popularnego Spitzkruga i będzie połączeniem dwóch wydarzeń: znanego doskonale festynu dla seniorów oraz Dnia Odznaki Sportowej, w którym mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani, niezależnie od wieku. Już na stadionie, po krótkim otwarciu seniorzy będą mieli „do zaliczenia” kilkanaście specjalnie dostosowanych do nich aktywności. Organizatorzy zapewniają, że jak zwykle każdy poradzi sobie z nimi doskonale, bez względu na wiek i stopień sprawności.

I tu znów UWAGA! Strona niemiecka zapewnia polskim uczestnikom transport.

– Osoby, które chcą wziąć udział w imprezie, mogą skorzystać z transportu na stadion specjalnie podstawionym autobusem. Odjazd z nowego przystanku obok New Yorkera (tuż za przejściem granicznym) zaplanowano o godz. 13.30. W drogę powrotną autobus wyruszy z przystanku przy Kieler Strasse o godz. 17:15.ikom transport.- informuje i zaprasza Arkadiusz Sowa, czyli „nasz człowiek” w Miejskim Związku Sportowym z FFO.

Można też będzie zdobyć odznakę sportową…

Organizatorzy zapraszają nie tylko seniorów. Tutaj również możesz spróbować swoich sił na stacjach po niemiecką odznakę sportową. Równolegle do festiwalu sportu seniorów, około 15:30 rozpocznie się festiwal sportów pn. „Odznaka sportowa”.

– Tutaj uczestnicy powinni sprawdzić swoje umiejętności na stanowiskach siłowych, wytrzymałościowych, szybkościowych i koordynacyjnych. Następnie przyznamy nagrody w postaci brązu, srebra i oczywiście złota. Ale także tutaj istnieje wiele możliwości sportowych, które służą wyłącznie do czerpania przyjemności z ćwiczeń. Zapraszamy więc wszystkich, którzy kochają sport na świeżym powietrzu i żyją nim. Każdy znajdzie coś dla siebie dla młodszych i starszych.- zachęcają organizatorzy.

Oprócz atrakcji sportowo- rekreacyjnych nie zabraknie jak zwykle tych kulinarnych i muzycznych. Zapewnione zostanie jedzenie i napoje. Na sferą muzyczną będzie czuwał miejscowy DJ Rally.

Konkurencje w ramach „odznak sportowych”:
– Wytrzymałość: bieg 3000 m lub 800 m
– Moc: pchnięcie kulą, skok w dal lub rzut piłką lekarską
– Prędkość: 100 m / 50 m lub 30 m sprintem
– Koordynacja: skok w dal lub strefowy skok w dal lub skakanka

Zatem moc i inne cechy sportowe niech będą z Wami!

Czytaj też: Tak się bawiliście na niedzielnym festynie na Małej Moskwie. Łapcie się na zdjęciach!