Burmistrz Mariusz Olejniczak odwołał z funkcji prezesa Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Zbigniewa Sawickiego. Włodarz zarzuca byłemu już prezesowi to, że nie spełniał jego oczekiwań. 

Dzisiaj, 1 września, odbył się brefing prasowy burmistrza Mariusza Olejniczaka, na którym włodarz podał powody odwołania prezesa Sawickiego. 

– Zabiegam o to, by na naszym ośrodku sportu i rekreacji coś się zadziało w sensie konserwacji zabytków. Do tej pory niestety to się nie wydarzyło. Od lat słyszę informację od pana prezesa, że pochyli się nad niektórymi sprawami, ale to jest zdecydowanie za mało – mówił burmistrz na konferencji.

virtualnetia.com - projektowanie i tworzenie stron WWW

Jak twierdzi burmistrz na początku tego roku polecił wykonanie koncepcji zagospodarowania słubickiego ośrodka sportu. Pierwsza wyznaczona przez włodarza data, w której takowej koncepcji burmistrz oczekiwał była na koniec maja. Niestety jej nie otrzymał. Na walnym zgromadzeniu członków prezes miał obiecać wykonanie koncepcji do końca lipca.

– Wczoraj skończył się sierpień, ja do tej pory takiej koncepcji nie mam. Nie możemy sobie pozwolić na to, żeby nasz SOSiR wyglądał tak, jak wygląda. Chyba wszystkim zależy, aby zamiast stać w miejscu kwitł, żeby ta spółka się rozwijała, żeby ta spółka robiła to, do czego została powołana. A została powołana do tego, aby zajmować się sportem – argumentował burmistrz. 

Skontaktowaliśmy się ze Zbigniewem Sawickim. Niestety nie chce komentować sprawy. W najbliższym czasie obiecał wysłać oświadczenie, w którym odniesie się do tematu. 

M. Olejniczak nie podał nazwiska nowego prezesa, który ma zostać powołany 7 września.