Tegoroczne rozgrywki ligowe zaczynają powoli nabierać rumieńców. Za nami pierwszych sześć kolejek i jak do tej pory powody do radości mieli przede wszystkim w Rzepinie, a także -odrobinę bardziej umiarkowane- w Ośnie. W Słubicach natomiast posucha, ale po ostatniej serii gier do podopiecznych Andrzeja Wypycha w końcu uśmiechnęło się szczęście.

Nie ma się co oszukiwać- nie tak sympatycy Polonii wyobrażali sobie ligowy początek w wykonaniu swojego zespołu. Po pięciu kolejkach „Duma Pogranicza” mogła pochwalić się zaledwie jednym zdobytym punktem co naturalnie plasowało nasz zespół w dolnych rejonach ligowej tabeli. Z drugiej jednak strony trzeba jasno podkreślić, iż do tej pory słubiczanie mierzyli się przede wszystkim z ligową czołówką, a więc z zespołami, które albo celują w awans, albo znajdują się aktualnie w bardzo wysokiej dyspozycji. Przełamać impas udało się dopiero w tę sobotę w wyjazdowym spotkaniu w Zbąszynku, gdzie nasi zawodnicy pokonali miejscową Syrenę. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył jeszcze w pierwszej połowie Daniel Stadie, choć warto też wspomnieć o rzucie karnym, który skutecznie zdołał obronić Jakub Szewieliński.

Syrena Zbąszynek vs Polonia Słubice: 0-1

virtualnetia.com - projektowanie i tworzenie stron WWW

Z wyjazdowego zwycięstwa mogą cieszyć się też w Ośnie. Spójnia po raz kolejny nie zwiodła wygrywając tym razem w Nowej Soli. Bramki dla gości zdobywali Michał Dyc (dwie) oraz dobrze kojarzony w Słubicach Łukasz Tabaka. Było to co prawda pierwsze wyjazdowe zwycięstwo Spójni w tym sezonie, ale przed własną publicznością ekipa z Ośna w tych rozgrywkach jeszcze nie przegrała.

Arka Nowa Sól vs Spójnia Ośno Lubuskie: 1-3

Po raz pierwszy w tym sezonie ligowe punkty straciła natomiast Ilanka, która od początku tego sezonu spisuje się wręcz rewelacyjnie. Podopieczni Daniela Odziemkowskiego wygrali dotychczas wszystkie ligowe spotkania i dopiero w Witnicy, po niezwykle ciężkim boju zostali zatrzymani przez miejscowych „Czarnych”. Rywalizacji nie ułatwiał ciągle padający deszcz, który z całą pewnością miał wpływ na poczynania obydwu zespołów. Wyjazdowy punkt ekipie z Rzepina zapewniła natomiast przepiękna bramka autorstwa Piotra Sidorowicza

Czarni Witnica vs Ilanka Rzepin: 1-1

A z kim zagrają nasi ligowcy w następnej kolejce?

Wszystkie mecze w ramach siódmej serii spotkań zostaną rozegrane już w najbliższą sobotę. Tym razem nasze powiatowe „trio” będzie występować w roli gospodarzy i zarówno w Słubicach, Ośnie, jak i w Rzepinie celem powinny być trzy punkty. Słubiczanie przy ulicy Sportowej podejmą ósmą w tabeli Arkę Nowa Sól, która w tym sezonie występuje w roli ligowego beniaminka. Dla podopiecznych Andrzeja Wypycha może być to zatem niezła okazja na kolejne ligowe punkty, choć przyjezdni „tanio skóry” zapewne nie sprzedadzą. Do Ośna natomiast przyjedzie inny z beniaminków- Odra Nietków. „Na papierze” lepszym zespołem wydaje się być Spójnia, zwłaszcza, że ekipa z Nietkowa jeszcze w tym sezonie niczego na wyjazdach nie ugrała. Zdecydowanie jednak najłatwiejsze zadanie (oczywiście w teorii) stoi przed Ilanką, która na obiekcie przy ulicy Poznańskiej w Rzepinie podejmie słabo spisujący się w tym sezonie zespół z Krosna Odrzańskiego. „Maszyna” trenera Odziemkowskiego jest bardzo wyraźnym faworytem tej konfrontacji, choć ekipa z Krosna w ostatnich dwóch spotkaniach odnotowała akurat zwycięstwo oraz remis. Czy przyjezdnych będzie stać zatem na niespodziankę?

Polonia Słubice vs Arka Nowa Sól (sobota, godzina 15:00)

Spójnia Ośno Lubuskie vs Odra Nietków (sobota, godzina 16:00)

Ilanka Rzepin vs Tęcza Krosno Odrzańskie (sobota, godzina 16:00)

Najpierw jednak puchar

Zanim jednak nasze zespoły przystąpią do spotkań w ramach siódmej kolejki, to wpierw czekają nas emocje związane z kolejną edycją o lubuski Puchar Polski. Na tym etapie rozgrywek nasi ligowcy będą rywalizować z niżej notowanymi zespołami, które na co dzień występują w „okręgówce” (Łucznik Strzelce Krajeńskie, Róża Różanki), bądź też na boiskach A-klasy (Zew Dąbroszyn). Zwycięzcy tych spotkań awansują do III rudny, która zostanie rozegrana 16 września. Poniżej pucharowy „rozkład jazdy”.

Zew Dąbroszyn vs Polonia Słubice (środa, godzina 18:00)

Łucznik Strzelce Krajeńskie vs Spójnia Ośno Lubuskie (środa, godzina 18:00)

Róża Różanki vs Ilanka Rzepin (środa, godzina 18:00)

Tabela ligowa (źródło: Lubuski Związek Piłki Nożnej)
Tabela ligowa (źródło: Lubuski Związek Piłki Nożnej)