Już 16 września kluby z naszego powiatu zagrają w III rundzie lokalnego pucharu Polski. O awans do dalszych gier walczyć będą m.in. zespoły ze Słubic, Ośna czy Rzepina. Z kim przyjdzie im się potykać?

Zarówno Polonia, Ilanka, jak i Spójnia w dość łatwy sposób zapewniły sobie awans do III rundy. Tym razem jednak przeciwnicy będą znacznie bardziej wymagający. Podopieczni Andrzeja Wypycha o promocję do dalszych gier powalczą w Międzyrzeczu, gdzie zmierzą się z występującym w „okręgówce” Orłem. Warto dodać, że ekipa z Międzyrzecza uchodzi za jednego faworytów do awansu w swoich rozgrywkach ligowych. Jeszcze ciężej o zwycięstwo może być Spójni, która na mecz uda się do Gorzowa. Zespołowi z Ośna udało się co prawda w tym sezonie pokonać Stilon w lidze, ale wówczas spotkanie odbyło się przed własną publicznością. Teoretycznie natomiast najłatwiejsze zadanie czeka Ilankę, która w walce o kolejną rundę zmierzy się ze zwycięzcą meczu Pogoń II Skwierzyna-Zorza Kowalów.

Szansa dla klubów z A-klasy

Nieco więcej szczęścia w losowaniu miały tym razem zespoły występujące na co dzień w słubickiej A-klasie. I tak „Zieloni” z Lubiechni Wielkiej zagrają na wyjeździe z FC Kursko, zaś Odra Górzyca, również w meczu wyjazdowym zmierzy się z Leśnikiem Rąpin. Nikt nie powiedział, że będą to łatwe spotkania, niemniej awans w konfrontacji z tymi zespołami (i Leśnik i Kursko występują również w A-klasie) jest jak najbardziej możliwy. Dużo cięższa przeprawa czeka za to SKP, które grać będzie co prawda u siebie, ale z Piastem Karnin, który występuje na co dzień w klasie okręgowej. Poniżej pucharowy „rozkład jazdy”.

Orzeł Międzyrzecz vs Polonia Słubice (16 września, godzina 16:30)

Stilon Gorzów vs Spójnia Ośno Lubuskie (16 września, godzina 16:30)

Pogoń II Skwierzyna/Zorza Kowalów vs Ilanka Rzepin (16 września, godzina 16:30)

SKP Słubice vs Piast Karnin (16 września, godzina 16:30)

FC Kursko vs Zieloni Lubiechnia Wielka (16 września, godzina 16:30)

Leśnik Rąpin vs Odra Górzyca (16 września, godzina 16:30)