Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie był jedną z wielu aren Narodowego Dnia Tenisa Stołowego. Odbyły się turnieje w 10 kategoriach wiekowych. Bardzo dobrze w kat. Open wypadli tenisiści ze słubickiego klubu STS.

Miło nam „donieść”, iż bardzo dobrze w turnieju Open wypadli reprezentanci Stowarzyszenia Tenisa Stołowego Wulmar ze Słubic. Warto dodać, że słubiczanie po ubiegłym sezonie awansujący z III przygotowują się do startu w II lidze. Michał Bartoszewski zajął III, a Marek Szuplak IV miejsce. Pozostali nasi gracze, którzy już niebawem wystąpią w IV lidze lubuskiej, a byli to Mieczysław Marciniak, Przemysław Łowiecki i Ireneusz Polak zakończyli turniej w przedziale 7-16.

Głównym organizatorem tego wydarzenia był Polski Związek Tenisa Stołowego, a wśród 21 miejsc w Polsce znalazła się Zielona Góra i właśnie Drzonków, gdzie w pięknej hali stanęło kilkadziesiąt stołów. Obchody Narodowego Dnia Tenisa Stołowego oficjalnie zainaugurowały sezon 2020/2021, w którym Polski Związek Tenisa Stołowego celebrować będzie 90-cio lecie swojego istnienia.

Na hali tenisowej Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie organizatorzy przygotowali szereg atrakcji dla dzieci i młodzieży: dmuchańce, warsztaty tenisa stołowego, gra z robotem, gra na małych stołach, quiz z wiedzy o tenisie stołowym, strefa relaksu Lotto, trening pokazowy z Lucjanem Błaszczykiem, turnieje dla najmłodszych, turniej VIP oraz turniej open.

– Bardzo nas cieszy dobry występ naszych ligowców, tym bardziej, że w turnieju wzięło udział 29 zawodników, a wielu z nich było naprawdę klasowych – mówi Mieczysław Marciniak, prezes STS Wulmar Słubice. – Korzystając z okazji zapraszam do śledzenia rozgrywek ligowych oraz kibicowania zarówno w II jak i IV lidze. Pierwszy niejako historyczny start w II lidze drużyna STS Wulmar Słubice rozegra 3 października w roli gospodarzy. Naszym przeciwnikiem będzie KTS Wolbromek. Początek meczu w hali przy ul. Piłsudskiego o godz. 17.00 Od razu również zapraszam na Indywidualne Mistrzostwa naszego województwa w kategoriach weterana, które odbędą się w tej samej hali od godz. 10.00 w niedzielę 27 października-  zaprasza Marciniak.

Każdy młody uczestnik zawodów otrzymał pamiątkowy medal, dyplom, gadżety PZTS i ZKS Palmiarnia. Zwycięzcy(miejsca I-IV) otrzymali puchary i nagrody rzeczowe.