14 września funkcjonariusze Straży Granicznej w Świecku wytypowali samochód osobowy jadący w kierunku Polski. Jak się okazało podróżowało nim troje poszukiwanych na podstawie listów gończych Polaków.

25 letnia kobieta, 48 letni mężczyzna i 31 latek – trójka poszukiwanych listem gończym została zatrzymana przez funkcjonariuszy straży granicznej.

– W trakcie kontroli dokumentów okazało się, że jadąca jako pasażer 25-letnia kobieta poszukiwana jest na podstawie listu gończego wystawionego przez Sąd Rejonowy w Świdnicy. Kobieta za kradzieże z włamaniem ma do odbycia 1 rok pozbawienia wolności – czytamy na stronie Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. – Na 1 rok, również za kradzieże z włamaniem do aresztu śledczego trafi drugi z kontrolowanych podróżnych. 48-letni mężczyzna poszukiwany był na podstawie listu gończego wydanego przez Prokuraturę Rejonową w Pszczynie.

31-latek za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego ma możliwość wpłaty 4 tysięcy złotych na konto bankowe poszukującego go Sądu Rejonowego w Gnieźnie. Jeśli to zrobi, uniknie kary więzienia.

Od początku lipca funkcjonariusze z placówek Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali na terenie województwa lubuskiego 42 osoby poszukiwane przez sądy lub prokuratury. Wśród poszukiwanych osób było 6 cudzoziemców – obywatel Gruzji, Rumunii, Litwy, Ukrainy, Nigerii i Mołdawii.