Urząd Marszałkowski opublikował listę miejscowości, którym przyznano pieniądze na nawodnienie boisk piłkarskich. Jedną z 18 gmin województwa lubuskiego  jest Cybinka. 

„Nawadnianie Boisk Piłkarskich” to nowy program, z którego pieniądze przeznaczane są na nawadnianie boisk piłkarskich w województwie lubuskim.

– Początkowo na ten cel przeznaczono 300 tys. zł, ale w wyniku ogromnego zainteresowania, radni zdecydowali o zwiększeniu puli do 500 tys. zł – czytamy informację na stronie portalu województwa lubuskiego. Co ciekawe, nie wszystkie gminy, które ubiegały się o dofinansowanie otrzymały akceptację. Spośród 38 gmina pieniądze dostanie tylko 18.

W tych 18 gminach znalazła się Cybinka. Pula, która wpłynie na nawadnianie biska to około 17 tys. zł. 

– W ramach zadania  wybudowana zostanie  studnia, czyli alternatywne źródło wody, a także zautomatyzowany zostanie istniejący system nawadniania na stadionie w Cybince. Dzięki temu murawa boiska będzie utrzymywana w dobrej kondycji – mówi Agnieszka Nowak z Urzędu Miejskiego w Cybince

Głównym użytkownikiem stadionu w Cybince są piłkarskie kluby sportowe: „Perła Cybinka” oraz „Syrena Cybinka”. 

– Warto zaznaczyć, że w Gminie Cybinka mieszka wielu fanów piłki nożnej i prawie każda miejscowość może poszczycić się własnym klubem sportowym, których przyjacielskie sparingi zawsze gromadzą wielu kibiców. Na stadionie odbywają się mecze i turnieje, a dodatkowo boisko to doskonałe miejsce na organizację różnego rodzaju imprez sportowych skierowanych do wszystkich mieszkańców gminy – dodaje A. Nowak. 

Termin zakończenia realizacji całego zadania planowany jest w miesiącu listopadzie.   

Oprócz Cybinki dofinansowanie do boisk przyznano jeszcze 17 gminom. Są to:  Krzeszyce, Dobiegniew, Miasto Zielona Góra, Drezdenko, Trzciel, Gubin, Kargowa, Świebodzin, Zwierzyn, Szczaniec, Kożuchów, Lubrza, Nowogród Bobrzański, Szprotawa, Lubsko, Czerwieńsk, Szlichtyngowa.