29 oraz 30-tego września rozegrano jedne z ostatnich tegorocznych spotkań w ramach lubuskiego Pucharu Polski. Awans do dalszych gier z naszego powiatu zapewniły sobie słubicka Polonia oraz Ilanka Rzepin.

Mecze IV rundy zakończyły tegoroczne zmagania w lokalnym pucharze. Do dalszej rywalizacji lubuskie zespoły przystąpią dopiero pod koniec marca, zaś finał zaplanowano na początek czerwca, którego areną będzie tym razem obiekt w Międzyrzeczu.

Zwycięska Ilanka

Co prawda w lidze (po porażkach ze Spójnią oraz Polonią) ekipa Daniela Odziemkowskiego złapała zadyszkę, ale w pucharze zawodnicy z Rzepina pięknie się „odkuli”. Grający na co dzień w „okręgówce” Spartak Deszczno nie miał zbyt wiele do powiedzenia w konfrontacji z przyjezdnymi. Ilanka pewnie wygrała aplikując rywalom aż dziewięć bramek, a sama tracąc zaledwie dwie.

Ale awans zapewniła sobie też Polonia

Trudno oprzeć się wrażeniu, że słubicki zespół w końcu łapie wiatr w żagle. Po prestiżowym zwycięstwie z Ilanką w lidze przyszedł czas na awans do 1/8 finału lokalnych rozgrywek pucharowych. W Gorzowie zawodnicy Andrzeja Wypycha bez większych problemów odprawili rezerwy Warty pewnie ogrywając miejscowych aż 3-0. Zwycięstwo „Dumie Pogranicza” zapewniły trafienia Macieja Ossowskiego, Rafała Gronostaja oraz Daniela Stadie.

Odra za burtą

Nie ma się co oszukiwać- zespół z Górzycy nie mógł uchodzić za faworyta w konfrontacji z grającą dwie klasy rozgrywkowe wyżej Pogonią Skwierzyna. I tę różnicę było widać na boisku, aczkolwiek Odrze trzeba oddać sprawiedliwość i powiedzieć, że swoje szanse jednak miała. Dużo skuteczniejsi byli jednak goście, którzy po dwóch trafieniach Banaszaka oraz bramkach Kodzisa i Batóga zameldowali się w najlepszej szesnastce turnieju.

W oczekiwaniu na wiosnę

Jak już się rzekło na poziomie 1/8 finału nasz powiat będą reprezentować dwa zespoły- Polonia oraz Ilanka. Przyjdzie nam zatem troszkę poczekać na kolejne spotkania w ramach tych rozgrywek. W tzw. międzyczasie czeka nas oczywiście przybierająca coraz ciekawszy obrót rywalizacja ligowa. Poniżej komplet wszystkich wyników w ramach IV rundy, które stały się udziałem ekip z naszego powiatu:

Spartak Deszczno vs Ilanka Rzepin: 2-9

Warta II Gorzów vs Polonia Słubice: 0-3

Odra Górzyca vs Pogoń Skwierzyna: 0-4