Czas oficjalnie zainaugurować nowy cykl, który co tydzień, w każdą środę będzie ukazywać się na łamach iLoveSłubice.pl. W jego ramach będziemy przybliżać naszym czytelnikom wydarzenia z boisk IV ligi oraz lubuskiego Pucharu Polski. Trudno zresztą o lepszą okazję do rozpoczęcia takiej serii niż komplet zwycięstw w wykonaniu wszystkich naszych powiatowych ekip. 

A trzeba przyznać, że ostatni weekend był dla naszej „trójcy” naprawdę wyjątkowo udany. Trzy spotkania, trzy zwycięstwa i komplet dziewięciu „oczek” mogą cieszyć i napawać nadzieją na dalsze udane występy.

Zacznijmy od wydarzeń w Ośnie

Bo to właśnie tutaj, w minioną sobotę zainaugurowano zmagania w ramach jedenastej kolejki IV ligi lubuskiej. Przy ulicy Sportowej Spójnia podejmowała przyjezdnych z Krosna Odrzańskiego, dla których w tym sezonie głównym celem będzie walka o utrzymanie. Ambicje zawodników z Ośna sięgają natomiast wyraźnie wyżej, dlatego dość jasnym było, że to właśnie gospodarze będą uchodzić za faworytów tej konfrontacji. Spotkanie nie zaczęło się jednak po myśli miejscowych, bo już w 18 minucie gościom został przyznany rzut karny, którego na bramkę zamienił Radosław Rakociński. Spójnia co prawda zdołała wyrównać przed przerwą po trafieniu Michała Dyca, ale gra ośniańskiego zespołu mogła pozostawiać sporo do życzenia. Dopiero w drugiej połowie gospodarze wrzucili „piąty bieg” strzelając przyjezdnym dwie bramki. Pierwszy po zmianie stron do siatki ponownie trafił Dyc, zaś wynik meczu ustalił przepięknym strzałem z dystansu Mateusz Torbiczuk.

Spójnia Ośno Lubuskie vs Tęcza Krosno Odrzańskie: 3-1

„Działo się” również w Słubicach

Po słabym początku sezonu Polonia coraz bardziej przypomina zespół, który jeszcze nie tak dawno dokazywał w lokalnym pucharze dochodząc aż do półfinału tych rozgrywek. W tę sobotę „Duma Pogranicza” odniosła bowiem kolejne zwycięstwo pokonując tym razem przed własną publicznością Piasta Iłowa 3-1. Bramki dla słubiczan strzelali Artur Grycaj (trafienie samobójcze), Daniel Stadie oraz Patryk Nowaczewski. O kilka zdań opisujących aktualną dyspozycję słubiczan poprosiliśmy członka zarządu Polonii, Łukasza Dunajewskiego: „Po nieudanym początku rozgrywek powoli wszystko wraca do normy. Sprawdzają się nasze przewidywania. Przeciwnicy, którzy pokonali nas na początku sezonu są dziś na czele tabeli i walczą o awans do III ligi. My zaś zbieramy punkty i pniemy się w górę tabeli. Również w Pucharze Polski awansowaliśmy do kolejnej rundy, która zostanie rozegrana na wiosnę. Nasza aktualna pozycja w lidze nie jest odzwierciedleniem naszej gry. Ostatni mecz wyjazdowy zakończył się dla nas wygraną 3:0 z wiceliderem ligi. To na pewno pokazuje potencjał, który drzemie w naszym zespole.”

Polonia Słubice vs Piast Iłowa: 3-1

Pogrom w Świebodzinie

Po porażkach ze Spójnią oraz Polonią mogło wydawać się, że rozpędzona w tym sezonie Ilanka zaczyna powoli „wyhamowywać”. Nic jednak z tych rzeczy. Podopieczni Daniela Odziemkowskiego nie dali tym razem w meczu wyjazdowym najmniejszych szans Pogoni Świebodzin, którą rozbili aż 6-0! Bramki dla gości zdobywali po dwie: Andrzej Pawłowski oraz Kosei Iwao, zaś po jednym trafieniu zaliczyli Mateusz Klimczak oraz Paweł Sidorowicz.

Pogoń Świebodzin vs Ilanka Rzepin: 0-6

Kolejne derby powiatu tuż, tuż…

A już w najbliższy weekend do Ośna przyjedzie nie kto inny, jak Polonia. Będzie to niewątpliwie jedno z ciekawszych spotkań w ramach dwunastej serii gier. Faworyt? Bardzo ciężko go wskazać, zwłaszcza, że obydwa zespoły dzieli w tabeli różnica zaledwie dwóch „oczek”. Z drugiej jednak strony słubiczanie potrafili w ostatnim czasie rozbić na wyjeździe rewelacyjną w tym sezonie Ilankę. Na jak wiele będzie ich stać w konfrontacji z nieprzewidywalną Spójnią? Odpowiedź poznamy już w najbliższą sobotę…

Spójnia Ośno Lubuskie vs Polonia Słubice (sobota, godzina 12:00)

Pewne trzy punkty Ilanki?

Tego samego dnia przy ulicy Poznańskiej w Rzepinie aktualny wicelider podejmie przedostatnią w tabeli Pogoń Skwierzynę. Nie ma się co czarować- zespół przyjezdnych to w tym sezonie ligowym „chłopiec do bicia” i jeśli nie wydarzy się nic nadzwyczajnego to gospodarze powinni zainkasować komplet punktów.

Ilanka Rzepin vs Pogoń Skwierzyna (sobota, godzina 15:00)

Aktualna tabela ligowa (lubuski ZPN)
Aktualna tabela ligowa (proszę powiększyć). Źródło: Lubuski ZPN