Chcecie, żeby Wasza szkoła zdobyła tytuł superzbieracza i wartościowe nagrody? Celowy Związek Gmin CZG-12 ogłasza kolejną edycję akcji polegającej na zbiórce surowców wtórnych w placówkach oświatowych i innych placówkach o charakterze opiekuńczo-wychowawczym. Z naszego powiatu udział w konkursie mogą wziąć placówki z Górzycy, Rzepina, Ośna Lubuskiego i Cybinki. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 października (decyduje data stempla pocztowego)!

Akcja odbywa się już po raz 24. Rozpoczęła się 1 października o potrwa do 14 maja 2021. Konkurs przeprowadzany jest w trzech kategoriach: placówki do 50 uczniów, placówki od 51 do 150 uczniów oraz w kategorii powyżej 150 uczniów. 

Jaki jest jej cel?

virtualnetia.com - projektowanie i tworzenie stron WWW

Konkurs ma celu zwiększenie świadomości uczniów w zakresie racjonalnej gospodarki odpadami, a co najważniejsze pokazanie korzyści płynących z segregacji poszczególnych frakcji odpadów oraz recyklingu. 
Zadaniem dla uczniów jest zebranie jak największej ilości odpadów na jednego ucznia. 

Co zbieramy?

W ramach akcji zbieramy (frakcje odpadów):

  • makulaturę (gazety kolorowe, kartony)
  • butelki PET
  • kartoniki po soku i mleku
  • puszki aluminiowe
  • baterie
  • zużyte płyty CD/DVD
  • zużyte telefony

Z każdej kategorii/frakcji odpadów zostanie wyłoniona jedna szkoła i otrzyma nagrodę  o wartości 500 zł. Jeśli jedna placówka zbierze najwięcej odpadów w każdej kategorii, może wygrać nawet nagrody warte  3,5 tys. zł. 

Jedna ze szkół zdobędzie także tytuł  „Lidera edukacji o segregacji”.  Będzie to szkołą, która wykaże się najciekawszymi działaniami edukacyjnymi, które będą zachęcały do segregacji i będą prowadzone na terenie szkoły od listopada 2020 do maja 2020 z uwzględnieniem działań online.  Żeby zdobyć tytuł Lidera edukacji o segregacji do maja 2021 trzeba przesłać na adres mailowy CZG12 prezentację multimedialną, prezentującą podjęte wyżej wymienione działania. Prezentacja może zawierać maksymalnie 25 slajdów.  

Uwaga: zbiórka odbywa się w oparciu o kartę odbioru surowców, która za każdym razem musi być opieczętowana przez placówkę.  Więcej informacji na temat akcji w regulaminie CZG!12

Szczegółowe informacje na temat akcji i działań edukacyjnych podejmowanych przez Celowy Związek Gmin CZG-12: Katarzyna Radej – tel. 95 755 93 71 wew. 27/ edukacja@czg12.pl

Czytaj też: Uczniowie z Czarnowa cały rok zbierają surowce wtórne. – Chcemy by ziemia była czysta! – mówią.