Klasa II b Szkoły Podstawowej nr 2 w Słubicach przeszło na nauczanie zdalne. Powód? Uczniowie mieli kontakt z zarażoną koronawirusem nauczycielką. Objęte nadzorem epidemiologicznym są też dzieci, które chodziły na świetlicę.

Wczoraj późnym wieczorem sanepid poinformował dyrekcję Szkoły Podstawowej nr 2 w Słubicach o tym, że u jednej z pracownic tej placówki stwierdzono zachorowanie na COVID-19. Z tego powodu od dziś, 21 października do piątku 23 października 2020 r. , za zgodą burmistrza Słubic Mariusza Olejniczaka i po uzyskaniu pozytywnej opinii powiatowego inspektora sanitarnego, zawieszone zostały zajęcia stacjonarne w klasie II b (26 osób), której uczniowie mieli kontakt z osobą zarażoną – poinformowała nas dzisiaj rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Słubicach Beata Bielecka.

Klasy I-III, które uczestniczyły w zajęciach w świetlicy i także mogły mieć kontakt z zarażoną osobą, objęto nadzorem epidemiologicznym. Dzieci te do piątku także pozostaną w domach.
Dla uczniów kl. II b organizowane jest nauczanie zdalne, a pozostałe 60 dzieci ( są z różnych klas) otrzymają materiały z lekcji za pośrednictwem dziennika elektronicznego.  We wtorek wieczorem, dyrekcja placówki natychmiast powiadomiła, telefonicznie oraz za pośrednictwem dziennika elektronicznego, rodziców i prawnych opiekunów dzieci, które mogły mieć kontakt z osobą chorą, że uczniowie Ci zostali objęci nadzorem epidemiologicznym. Nadzorem epidemiologicznym zostało objętych także dwoje nauczycieli szkoły – relacjonuje B. Bielecka.

Czytaj też: Słubicki szpital od poniedziałku będzie przyjmował pacjentów zarażonych koronawirusem.