Od 14 grudnia br. szpital w Kostrzynie n. Odrą będzie funkcjonował w normalnym trybie. Od soboty przywrócona zostanie normalna działalność oddziału wewnętrznego a od poniedziałku – 14 grudnia wracają pacjenci na oddział rehabilitacji. 

Informacja prasowa:

Przez ostatni miesiąc zgodnie z decyzją lubuskiego urzędu wojewódzkiego, szpital w Kostrzynie przyjmował pacjentów ze stwierdzonym covid-19. Pod koniec tygodnia to się zmieni i w szpitalu przywrócona zostanie dostępność do wszystkich świadczeń medycznych – rehabilitacji stacjonarnej i leczenia na oddziale chorób wewnętrznych. Pacjenci, którzy z powodu epidemii mieli przełożony termin rehabilitacji na oddziale, otrzymają informację o nowym terminie leczenia. Wszyscy pacjenci przyjmowani do szpitala mają przeprowadzany test na koronowirusa.

W sytuacji, gdy do szpitala w Kostrzynie trafi pacjent z podejrzeniem SARS-cov2, po potwierdzeniu zakażenia zostanie przekazany do placówki przeznaczonej dla pacjentów chorych na COVID-19. Prawdopodobnie będzie to szpital zakaźny lub szpital tymczasowy.

Przypominamy, że w szpitalu w Kostrzynie nieprzerwanie dostępne są poradnie specjalistyczne, pracownie diagnostyczne, w tym pracownia badań endoskopowych oraz rehabilitacja ambulatoryjna i domowa dla pacjentów ze znacznym stopniem niepełnosprawności. Przypominamy, że przy szpitalu funkcjonuje również punkt pobierania wymazów do testów na SARS-cov2.

Marta Pióro, rzecznik prasowy szpitala „Nowy Szpital”.