Dokładnie 15 grudnia przedstawiciele stowarzyszenia pomocy dla osób uzależnionych „Przystań” wyłonili laureatów konkursu plastycznego pn. „Życie bez nałogów jest piękne”. Konkurs był skierowany do uczniów szkół podstawowych w dwóch kategoriach wiekowych.

Konkurs mógł się odbyć dzięki wsparciu Gminy Słubice z tegorocznego budżetu. Głównymi celami były popularyzacja wiedzy na temat uzależnień, uświadamianie młodzieży występujących zagrożeń, promocja zdrowych zachowań i bezpiecznych form spędzania wolnego czasu, propagowanie życia bez nałogów, skłanianie uczniów do zachowań asertywnych, rozwijanie wyobraźni plastycznej, popularyzacja działań plastycznych i poszerzenie wiedzy z zakresu różnych technik plastycznych, a także rozwijanie kreatywności uczestników konkursu.- Jesteśmy pewni, że wszystkie cele udało się zrealizować. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i obiecujemy, że nie jest to na pewno ostatni konkurs kreatywny naszego stowarzyszenia.

Warto dodać, że przez obecną sytuację związaną z wirusem postanowiono, że prace można było przesyłać w formie zdjęcia lub pocztą na adres stowarzyszenia. Przedstawiamy laureatów w obu kategoriach wiekowych.

Kat. klas 4-6

Nagrody główne

  1. Marta lat 11
  2. Briana kl. 6
  3. Błażej kl. 4

Nagrody pocieszenia

  1. Kamil 4
  2. Fabian kl.5

Kat. klas 7-8

Nagrody główne

  1. Igor kl.7
  2. Dawid kl.7
  3. Emil kl. 7

Nagrody pocieszenia

  1. Nataniel lat 6
  2. Nagrody pocieszenia

Warto też dodać, że znalazł się też mały pomocnik Nataniel lat 6. Uważa, że telefony komórkowe psują oczy. Słuszne spostrzeżenie. Wszystkim jeszcze raz dziękujemy za wzięcie udziału i gratulujemy wygranej. Po odbiór nagród prosimy o kontakt ze Stowarzyszeniem.

Tel. 601 786 339

e-mail. przystanslubice@gmail.com

Czytaj też: Festiwal Aniołów wprowadzający nas w klimat świąt Bożego Narodzenia w tym roku się nie odbędzie