W roku 2020 młodzi tenisiści GKT Smecz Górzyca, podopieczni trenera Daniela Podhajeckiego mimo wyjątkowego okresu (pandemii covid-19), licznych ograniczeń i mniejszej ilości turniejów święcili kolejne sukcesy nie tylko na arenie wojewódzkiej ale również krajowej, a za sprawą popularnej Dominatorki również międzynarodowej.

Nasza najbardziej utytułowana zawodniczka Dominika Podhajecka rywalizację z zagranicznymi rywalkami rozpoczęła w turnieju Tennis Europe Toyota Cup 2020 w miejscowości Siauliai na Litwie w kategorii do lat 16-u. Z powodzeniem przeszła trzystopniowe eliminacje, a następnie jako najmłodsza zawodniczka zawodów osiągnęła pierwszą szesnastkę turnieju. W grze podwójnej Dominika w parze Julią Wartecką osiągnęły ćwierćfinał.

Potem było jeszcze lepiej we wszystkich kolejnych 5-u turniejach Tennis Europe U14 bądź U16 duma Ziemi Lubuskiej dochodziła w grze pojedynczej przynajmniej do ćwierćfinałów tych prestiżowych zawodów międzynarodowych.

Dominika zajęła III miejsce w singlu i zwyciężyła w deblu w parze z Martyną Mackiewicz w Tennis Europe SZCZAWNO ZDRÓJ CUP 2020 U14. Lubuszanka ponadto w Tennis Europe – INTIME Tennis Direct Junior Open U14 w miejscowości Zoetermeer w Holandii w swoim największym w życiu turnieju (eliminacje 64 zawodniczki i turniej główny 64 uczestniczki), na największym jak dotąd obiekcie tenisowym, na którym grała wśród dziewcząt z całej Europy (i nie tylko) zajęła fantastyczne miejsce 5-8, będąc po dramatycznym meczu o krok od półfinału (6:4, 4:6, 6:7).

Lubuszanka ponadto osiągnęła singlowe ćwierćfinały Tennis Europe Sobota Cup 2020 U14, Tennis Europe KRAKOW CUP 2020 U16, Tennis Europe OLIMPIJSKI CUP 2020 U14 II kategorii.

W rywalizacji krajowej zawodniczka GKT Smecz Górzyca poza Mistrzostwami Polski Młodziczek w Gdańsku, gdzie grając po kontuzji osiągnęła ćwierćfinały singla i debla rywalizowała z powodzeniem wyłącznie w starszej kategorii Kadetek (do lat 16-u). Wielokrotnie wygrywała, bądź stawała na podium Ogólnopolskich Turniejów Klasyfikacyjnych U16 (OTK) w singlu i deblu (OTK Puszczykowo – II miejsce w singlu i I miejsce w deblu, OTK Szczecin – III miejsce w singlu i I miejsce w deblu, OTK w Szczecinku – III miejsce w singlu, OTK Toruń – II miejsce w deblu).

Największym krajowym sukcesem było jednak zwycięstwo w singlu w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Super Seria SOBOTA CUP Kadetek (wyższą rangę mają tylko Mistrzostwa Polski) po pokonaniu aktualnej mistrzyni i wicemistrzyni Polski Młodziczek! Utalentowanej tenisistce w jednym turnieju udało się pokonać nr 2, nr 3, nr 4 i nr 6 rankingu PZT Młodziczek!

Dominika kolejny już raz uczestniczyła w zgrupowaniu reprezentacji Polski, tym razem do lat 14-u w ośrodku przygotowań olimpijskich COS Cetniewo.

Czternastolatka została ponadto objęta opieką naukową Zamiejscowego Wydziału Kultury Fizycznej w Gorzowie Wlkp. – Filia AWF Poznań. Program obejmować będzie cykliczny monitoring poziomu zdolności motorycznych i stopnia wytrenowania tenisistki GKT Smecz Górzyca.

Dominika zakończyła rok 2020 na 17-ej pozycji rankingu PZT Kadetek (do lat 16-u) z dwoma starszymi rocznikami co jest świetnym rezultatem i skończyła rok ubiegły na 3 pozycji w kraju ze swojego rocznika w tej kategorii wiekowej (przez kilka miesięcy nr 2).

W roku 2020 świetne rezultaty w kategorii Skrzatów (do lat 12-u) w Wojewódzkich Turniejach Klasyfikacyjnych (WTK) notowali Jacek Biernacki, Wiktor Łobaczewski i Antonii Dujicz.

Jacek Biernacki wielokrotnie zwyciężał i stawał na podium WTK Skrzatów zarówno w singlu jak i deblu (Pabianice – I miejsce singiel i I miejsce debel, Szczawno Zdrój – I miejsce singiel i I miejsce debel, Szczecinek – II miejsce singiel i I miejsce debel, Kraków – II miejsce singiel, Koszalin – III miejsce singiel i II miejsce debel, Gorzów Wlkp. – I miejsce singiel i II miejsce debel, Złotoryja – III miejsce singiel i I miejsce debel, Szczawno Zdrój – III miejsce singiel). Jacek został również singlowym wicemistrzem województwa Skrzatów – Zielona Góra.

Wiktor Łobaczewski natomiast zajął IV miejsce w singlu w Mistrzostwach Województwa Skrzatów w Zielonej Górze, wygrał w deblu WTK w Gorzowie Wlkp. i zajął II miejsce w singlu (ulegając tylko Jackowi), w WTK w Sobocie, zajął III miejsce w deblu, WTK Pobiedziska – III miejsce w deblu.

Antoni Dujicz natomiast zwyciężył w grze podwójnej w WTK Skrzatów w Szczawnie Zdroju.

W rywalizacji Tenis10 świetnie nasz klub reprezentowali Łobaczewski Aleksander, Bruno Kwiatkowski, Sergiusz Kunicki i Aleksandra Żak.

Olek wygrał turniej w Żarach, zajął III miejsce w Szczecinie i VI miejsce w Gorzowie Wlkp., a Bruno zajął III miejsce w Szczecinie.

Wyniki młodych tenisistów Smecza w turniejach Tennis Europe, ogólnopolskich i wojewódzkich turniejach klasyfikacyjnych, a także zawodach Tenis10 potwierdzają świetną pracę z dziećmi i młodzieżą trenera Daniela Podhajeckiego w Klubie zarządzanym wzorowo przez Prezesa Pana Kszysztofa Waszaka.

Sukcesy młodych zawodników wymuszają na klubie ich ciągły rozwój i zmianę systemu szkolenia, co pociąga za sobą konsekwencje finansowe dlatego ważne będzie znalezienie odpowiedniego wsparcia sponsorów w realizacji sportowych planów stowarzyszenia. Największym wyzwaniem jest oczywiście wsparcie kariery i rozwoju sportowego niezwykle utalentowanej Dominiki. Dlatego Zarząd Stowarzyszenia GKT Smecz Górzyca zwraca się kolejny raz z prośbą o współpracę i wsparcie Klubu w rozwoju młodziutkich, utalentowanych sportowców. Zapraszamy do współpracy.

W ramach wsparcia przekazać można również 1 % podatku (osoby fizyczne, firmy) za pośrednictwem Związku Tenisa Województwa Lubuskiego (w rozliczeniu rocznym z Urzędem Skarbowym należy wpisać KRS: 0000507770 – koniecznie z dopiskiem GKT Smecz Górzyca). Zaznaczcie również Państwo zgodę na ujawnienie darczyńcy.

Dziękujemy za finansowe wsparcie naszego klubu i Dominiki w roku 2020: KANCELARIA PODATKOWASIGMA” Sp. z o.o Anna Waszak, SIGMA PLUS Krzysztof Waszak, noskinoski.pl (zabawki kreatywne), PHU JAMNIUK, Bank Spółdzielczy w Ośnie Lubuskim, I LOVE Słubice Sp. z o.o., DAMIAN INVESTMENTS Sp. z o.o., Gmina Górzyca.

Dziękujemy wszystkim którzy przekazali 1% podatku za rok 2019 na rzecz naszego klubu (ze względu na sposób raportowania przez administrację skarbową i brak zaznaczanych zgód na ujawnienie darczyńcy w rozliczeniach rocznych nie wiemy komu możemy jeszcze podziękować).

Dziękujemy za indywidualne ubezpieczenie naszej najlepszej zawodniczki firmie TOP ubezpieczenia, oraz Właścicielom Słubickiego Centrum Tenisa za korzystne ceny kortów. Dziękujemy również zespołowi fizjoterapeutów z REHAkompleks.

Dziękujemy za wsparcie medialne telewizji HTS Słubice, portalowi I LOVE Słubice i Pani redaktor Renacie Hryniewicz, Gazecie Lubuskiej, wydawcom gazet Pogranicze Lubuskie i Kurier Zachodni, Radio Zachód, a także portalom internetowym.

Gorące podziękowania składamy również na ręce Pana Krzysztofa Waszaka – Prezesa Klubu, Pana Roberta Stolarskiego Wójta Gminy Górzyca, Pani Małgorzaty Gniewczyńskiej Dyrektor GOK w Górzycy i całego Zespołu GOK-u.

Dziękujemy za współpracę Pani Ewelinie Sterczewskiej – menedżer PTO Poznań i trenerowi Marcinowi Pagórowi, a także trenerowi Wojciechowi Owsiakowi (Gorzowskie Centrum Tenisowe).

Tekst i zdjęcia: GTK Smecz Górzyca, Daniel Podhajecki.