W Centrum Tenisowym ANGIE w Puszczykowie rozegrano Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Kadetek (do lat 16). Rywalizację singlistek wygrała Dominika Podhajecka reprezentująca barwy GKT Smecz Górzyca. Podopieczna trenerów Wojciecha Owsiaka i Daniela Podhajeckiego po dramatycznym finale zajęła również drugie miejsce w grze podwójnej.

W singlu ze względu na wysoki ranking i rozstawienie (nr 2) Dominika miała wolną pierwszą rundę i czekała na rozstrzygnięcie meczu Vendula Valdmannova (UKS Beskidy Ustroń) – Martyna Śrutwa (Lubińskie Centrum Tenisowe TOP TENIS Lubin), w którym lepsza okazała się Valdmannova (6:3, 6:3). Wydawało się, że ten mecz będzie niezwykle trudny dla naszej reprezentantki, bo Czeszka ogrywała już wcześniej mocne rywalki, do tego był to pierwszy mecz gry pojedynczej Dominiki na tej specyficznej nawierzchni w tym turnieju. W praktyce jednak okazało się, że jedyny problem to …chęć zwycięstwa rywalki „za wszelką cenę”. W momentach, w których mecz odbywał się pod nadzorem sędziego gemy wygrywała pewnie… wyłącznie Dominika (od stanu 5:4, a potem od 2:1 – 6:4, 6:1).

W ćwierćfinale lubuszanka pokonała 6:3, 6:3 Roksanę Kokochę (Kostrzyński Klub Tenisowy).

W półfinale Dominika pokonała po niezwykle emocjonującym meczu 6:1, 3:6, 14:12 w super tie breaku Marię Głowacką (TS IDEA SPORT Toruń), która odnosiła na szybkiej nawierzchni
w Puszczykowie wiele sukcesów.

W finale Dominika zmierzyła się z będącą w doskonałej formie Julią Daroszewską (Centralny Klub Tenisowy Grodzisk Mazowiecki), która przed Puszczykowem wygrała OTK w Grodzisku Mazowieckim. Wiadomo było, że obdarzona niezwykłymi warunkami fizycznymi i potężnym serwisem rywalka na tak szybkiej nawierzchni będzie dla Dominiki dużym wyzwaniem. W pierwszym secie niespodziewanie udawało się przełamywać świetny serwis zawodniczki z Kozerek i utrzymywać własny, stąd wysoka wygrana 6:1. W drugiej partii niestety Julia wygrała wszystkie swoje gemy serwisowe i przełamała Dominikę (6:4 dla rywalki). Po emocjonującym super tie breaku zwyciężyła ostatecznie 11:9 nasza reprezentantka odnosząc cenny triumf w całym turnieju.

W deblu Dominika wraz ze swoją partnerką Amelią Paszun (AZS Poznań) już w pierwszej rundzie musiały się zmierzyć z mocnymi rywalkami Niką Hurkacz (Krzycki Klub Tenisowy Wrocław) i Antoniną Helińską (Fundacja Szczeciński Klub Tenisowy Promasters), które w krótkim odstępie czasu wygrały dwa turnieje OTK Kadetek gry podwójnej. Szczególny problem dla naszych zawodniczek stanowił niezwykle regularny i mocny serwis Niki Hurkacz, siostry naszego najlepszego tenisisty, czołowego zawodnika ATP. Dominika i Amelia wygrały to spotkanie 7:6 (4), 6:1.

W półfinale nasz debel pewnie pokonał 6:2, 6:1 parę Oliwia Jędrzejak (Fundacja Szczeciński Klub Tenisowy Promasters) – Joanna Strzelecka (Toruńska Akademia Tenisowa).

W finale Dominika i Amelia musiały, po pasjonującym i niezwykle zaciętym meczu uznać wyższość starszych koleżanek Julii Daroszewskiej i Zuzanny Witkowskiej rozstawionych z nr 1, reprezentujących (Centralny Klub Tenisowy Grodzisk Mazowiecki). Mecz rozstrzygnął się na niekorzyść naszych młodych tenisistek po dwóch tie breakach 6:7 (5), 6:7 (4). Warto dodać w kontekście zaciętości tego spotkania, że w pierwszym secie, w 12-u gemach serwisowych nie doszło do przełamania serwisu.

Dziękujemy za wsparcie Sponsorom GKT Smecz Górzyca i naszym Partnerom: KANCELARIA PODATKOWASIGMA” Sp. z o.o Anna Waszak, SIGMA PLUS Krzysztof Waszak, noskinoski.pl (zabawki kreatywne), PHU JAMNIUK, I LOVE Słubice Sp. z o.o., DAMIAN INVESTMENTS Sp. z o.o., Gmina Górzyca, PZT (Tenisowa zima), dostawcom sprzętu Babolat, a także wszystkim Darczyńcom z odpisu podatku 1%, oraz wszystkim Darczyńcom, którzy wsparli klub i Team Dominiki.

Przypominamy, że ze względu na ogromne koszty związane z wyjazdowymi treningami i zawodami w dalszym ciągu szukamy wsparcia dla rozwoju kariery utalentowanej lubuszanki. Dołączcie do grona Partnerów GKT Smecz Górzyca i TEAMU Podhajecka. W ramach wsparcia przekazać można również 1% odpisu podatku (firmy i osoby fizyczne). W rozliczeniu rocznym z Urzędem Skarbowym należy wpisać KRS: 0000507770 koniecznie z dopiskiem GKT Smecz Górzyca!

Autor: Daniel Podhajecki

Czytaj też: Maluchy z Lubuskiej Akademii Piłkarskiej ograły 5 zespołów z Gorzowa. To dopiero sukces!!!