Od 10 maja br. czytelnia Biblioteki Collegium Polonicum jest ponownie otwarta dla użytkowników. Ze zbiorów biblioteki można skorzystać na miejscu: w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godz. 9:00-16:00 oraz w środy w godz. 12:00-19:00.

Biblioteka Collegium Polonicum służy nie tylko studentom i pracownikom Collegium Polonicum oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Viadriny, ale także wszystkim zainteresowanym. Czytelnicy mogą skorzystać z ponad 70 000 tytułów z dziedzin wiedzy reprezentowanych w Collegium Polonicum, czyli polonistyki, germanistyki, prawa, historii, socjologii, ekonomii oraz studiów nad cyfryzacją. Zbiory biblioteki obejmują również atrakcyjną kolekcję beletrystyki polskiej i europejskiej, w tym stale uzupełniane nowości z zakresu polskiej literatury współczesnej.

Komputery w czytelni umożliwiają dostęp do baz danych oraz literatury elektronicznej z Biblioteki Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Jako biblioteka afiliowana przy FamilySearch Biblioteka Collegium Polonicum zapewnia również rozszerzony dostęp do źródeł genealogicznych zebranych na tym portalu.

Zarejestrowani użytkownicy biblioteki nadal mogą korzystać z usługi „zamów skan”  oraz zamawiać książki do szybkiego wypożyczenia bez wchodzenia do czytelni.

Autor: Collegium Polonicum UAM w Słubicach
Public Relations

Czytaj też: 30-lecie Collegium Polonicum – międzynarodowy mural upamiętnia jubileusz