Dominika Podhajecka rozpoczęła sezon letni od podwójnego podium w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym U16 w Bytomiu. Zarówno w grze pojedynczej jak i w deblu zajęła 3 miejsce.

Ze względu na wysokie rozstawienie Dominika miała wolną pierwszą rundę i czekała na rozstrzygnięcie meczu Vanesa Zichlarzova (UKS Beskidy Ustroń – Czechy) – Zuzanna Kulczycka (KS Górnik Bytom). Lepsza  (6:1, 6:1) okazała się Polka.  W drugiej rundzie Dominika pokonała reprezentantkę gospodarza turnieju 6:1, 6:3.

W ćwierćfinale lubuszanka pokonała w identycznym stosunku (6:1, 6:3) Hannę Koprowską (Klub Tenisowy GAT Gdańsk).

W półfinale Dominika musiała uznać wyższość (2:6, 1:6) utytułowanej, starszej koleżanki z kadry Polski Zuzanny Bednarz (Klub Sportowy Czarni Rzeszów), która w finale pokonała (6:3, 6:0) Polę Langiewicz (BKT Advantage Bielsko-Biała).

W ćwierćfinale gry podwójnej Dominika w parze z Antoniną Helińską (Fundacja Szczeciński Klub Tenisowy Promasters) pokonały (6:3, 7:6) Lenę Jednacz (Klub Tenisowy Warszawianka Warszawa) i Agatę Będkowską (KS Górnik Bytom).

W półfinale nasze reprezentantki przegrały 5:7, 0:6 z Alexandrą Persson (Klub Tenisowy Matuszewski Stawiguda) i Martyną Piechowicz (Krzycki Klub Tenisowy Wrocław), które ostatecznie wygrały turniej.

Występ Dominiki należy uznać za bardzo udany, tym bardziej że podopieczna trenerów Wojciecha Owsiaka i Daniela Podhajeckiego dopiero w Bytomiu miała okazję zagrać po raz pierwszy w tym roku na powietrzu, do tego na nawierzchni, na której nie trenowała generalnie w okresie przygotowawczym.

Autor: Daniel Podhajecki

Czytaj też: Podwójny sukces Dominiki Podhajeckiej w Puszczykowie!