OLYMPUS DIGITAL CAMERA

5 września po raz drugi przemaszeruje przez Słubice społeczność LGBTIAQ. Osoby te będą demonstrować w obronie większej widoczności i bezpieczeństwa osób queer w dwumieście oraz w solidarności ze społecznością LGBTIAQ w Polsce, która – ich zdaniem –  w wielu miejscach nadal jest szykanowana przez polityków. Organizatorem marszu jest niezależna grupa składająca się z ok. 25 osób pochodzących ze Słubic, Frankfurtu i okolic.

– Po ogromnym odzewie i wielkim sukcesie w 2020 roku, kiedy to prawie 1000 osób queer, lesbijek, gejów, bi-, trans* i inter*seksualnych oraz ich przyjaciół przemaszerowało ulicami dwumiasta, Słubice Frankfurt PRIDE przechodzi do drugiej rundy. Aby uniknąć „kolizji” z Marszem Równości w Koszalinie i planowaną wielką demonstracją Unteilbar w Berlinie, przesuwamy w tym roku datę PRIDE’u o jeden dzień: na tę samą co w roku premierowym – niedzielę 5 września 2021 – informują organizatorzy.

Godzina i miejsce rozpoczęcia marszu nie są jeszcze znane, zostaną wkrótce ogłoszone, podobnie jak program towarzyszący i przemówienia oraz ewentualne zasady przeciwdziałania zakażeniom.

– Po wielkim sukcesie w pierwszym roku, dołączyło do nas ponad dziesięciu nowych działaczy, którzy biorą udział w przygotowaniach. To wydarzenie na rzecz różnorodności seksualnej i płci społeczno-kulturowej, wolności i bezpieczeństwa osób nieheteronormatywnych, organizuje niezależna grupa składająca się z ok. 25 osób pochodzących ze Słubic, Frankfurtu i okolic – mówią przedstawiciele. 

LGBTIAQ to termin, który odnosi się do osób identyfikujących się jako lesbijki, geje, osoby biseksualne, transpłciowe, interpłciowe, aseksualne, queer oraz takie, które nie są pewne swojej tożsamości seksualnej.

Korzystano z materiałów prasowych Orga Pride Słubice-Frankfurt.

Zobaczcie jak wyglądał Marsz Równości w ubiegłym roku ?

Udział w Marszu Równości wzięło około 800 osób. Marsz odbył się bez zamieszek [WIDEO, DUŻO ZDJĘĆ]