1 lipca w Urzędzie Miejskim w Słubicach, Prezes Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Krzysztof Murdza podpisał z wicemarszałkiem województwa lubuskiego Łukaszem Poryckim umowę na dofinansowanie remontu zabytkowych arkad na naszym stadionie.

27,4 tys. zł, które otrzyma SOSiR z budżetu województwa lubuskiego pójdzie na remont zadaszenia arkad. – Ekspertyza, którą zleciliśmy wykazała, że praktycznie cała zabytkowa zabudowa arkadowa wymaga natychmiastowego remontu – mówi Krzysztof Murdza. Dlatego szuka dofinansowania wszędzie tam, gdzie są możliwości. SOSiR starał się też o ponad 1,3 mln zł w Ministerstwie Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Na razie przyznano mu 350 tys. zł, na pierwszy etap remontu arkad. Oprócz dachu trzeba też się zająć frontową kamienną elewację arkad.

– Cieszę się, że SOSiR szuka różnych źródeł dofinansowania remontu arkad – mówi burmistrz Mariusz Olejniczak, który z radością uczestniczył dziś w podpisaniu umowy. – Dziękuję też raz jeszcze radnym sejmiku wojewódzkiego, że poparli wniosek ośrodka sportu o finansowe wsparcie naszego remontu – podkreśla burmistrza, a prezes Murdza dodaje, że każde zaoszczędzone pieniądze mogą zostać przeznaczone na działania związane ze sportem.

Przypomnijmy. To nie jedyne wsparcie, jakie nasza gmina dostała w ostatnim czasie z Urzędu Marszałkowskiego. W kwietniu, w ramach programu Lubuska Baza Sportowa, gmina otrzymała 70 tys. zł dofinansowania do budowy sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3 w Słubicach. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup stolarki drzwiowej i okiennej.

Czytaj też: Słubicka biblioteka zaprasza dzieci w wieku 7-12 lat na wakacyjne spotkania wśród książek