W zeszłą sobotę 10 lipca w Lemierzycach odbył się 3 turniej II edycji Letniego Grand Prix siatkówki plażowej! W porównaniu do zeszłego roku pogoda bardzo rozpieściła zawodników. Brak deszczu, cudowne słońce i delikatny wiatr sprawił, że nie tylko bardzo dobrze się grało, ale również oglądało rozgrywki.

Do rywalizacji przystąpiło 8 drużyn dwuosobowych, a mecze zostały rozegrane w systemie brazylijskim.
Drużyny:
1. „Ta Kaitaka” – Karolina Kępa i Ewelina Kurcz
2. „Moto Myszy z Marsa” – Aleksandra Augustyniak i Marcin Augustyniak
3. „Świnki” – Karolina Lenc i Ula Tymczyn
4. „Dziki” – Karolina Baran i Wojtek Rożnowski
5. „Bliźniaki” – Marcin Gąsiorek i Paweł Matusik
6. „Chłopaki nie płaczą” – Jarek Burkiewicz i Tomasz Rejczak
7. „Asy spod Liścia” – Filip Sienkiewicz i Dominik Pluciennik
8. „2-0 i do domu” – Jan Gąsiorek i Mariusz Koncik

Po wielu zaciętych pojedynkach o jak najwyższe miejsca drużyny zbliżyły się do rozgrywek półfinałowych, w których wzięli udział: „Dziki” i ”Asy spod liścia” oraz „Bliźniaki” i „Moto Myszy z Marsa”

W pierwszym półfinale do walki stanęli „Bliźniaki” i ”Asy spod liścia”. Po wielu wymianach „Bliźniaki” i tym razem pokazali, że nie może zabraknąć ich w finale. Następnie na boisku pojawiły się „Dziki” i „Moto Myszy z Marsa”, był to bardzo ciężki i intensywny pojedynek, gdyż żadna drużyna nie chciała odpuścić sobie wejścia to finału. Po wyrównanej walce w Tie-breaku to „Dziki” pokazały, że w nim zagrają. W meczu o 3 miejsce rodzeństwo ze Szczecina – Ola z Marcinem po przegranym pierwszym secie wzięli się do roboty i po dramatycznej walce wygrali dwa kolejne sety i zdobyli brąz.

Na koniec doszło do finału, w którym jak w poprzednim turnieju zagrały „Dziki” i „Bliźniaki”. Może ktoś chciałby rzec, że to była „powtórka z rozrywki” – jednak nie tym razem ! „Dziki” nie pozostały długo dłużne swoim rywalom i tym razem pokazali, że należy im się złoto. Gratulacje !

Podziękowania należą się pani Alicji, Anicie i Tomaszowi Rejczak za organizacje całego turnieju. Zadbali o świetną atmosferę jak i poczęstunek dla wszystkich zawodników w formie pysznej zupy przygotowanej przez panią Wiolettę Grabińską. Cały turniej został wsparty z funduszu Sołeckiego.

Przed nami kolejne starcia letniego Grand Prix Siatkówki Plażowej, a już najbliższy turniej odbędzie się 7 sierpnia w Słońsku. Zapisy u kierownika turnieju pod numerem: 501 557 207.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej rywalizacji, a wszystkim drużynom, które podjęły  walkę na boisku życzymy sukcesu i jak najlepszych osiągnięć!

Patronem medialnym wydarzenia jest I Love Słubice

Klasyfikacja po lll Turniejach
1.Dziki 230 pkt
2.Blizniaki 220
3.Ta Kaitaka 200
4.Świnki 130
5.Asy Spod Liścia 110
6. Moto Myszy z Marsa 60
7.Paranienormalni 50
8. 2-0 i Do Domu 30
8.Serbowiaki 30
9.Chłopaki Nie Płaczą 20

Autor: Urszula Tymczyn

Czytaj też: Drugi turniej Grand Prix Siatkówki plażowej [FOTO]