?????????????????????????????????????

Jaki jest wiek odpowiedni do rozpoczęcia swojej przygody z golfem? Niemal każdy. W Słubicach trwają półkolonie golfowe dla najmłodszych. Zajęcia odbywają się na polu „Dębowa Polana”.

Dzieci z terenu Gminy Słubice mają kolejną propozycję na zdrowe i aktywne spędzanie wakacji. „Półkolonie z golfem” to dwa tygodniowe turnusy organizowane przez Słubice Golf Club przy wsparciu Urzędu Gminy.

– Zaprosiliśmy do nas dzieci w wieku od 8 do 15 lat, które przez cały tydzień (pon.- pt) w godz. 8-15 poznają tajniki tego sportu.- mówi Waldemar Rupiński- prezes klubu.

Odbędą się dwa turnusy. Ten pierwszy, w którym wzięło udział 16-cioro dzieci właśnie minął, a drugi rozpocznie się w poniedziałek 2 sierpnia. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych instruktorów i miłośników golfa w osobach Leopold Owsiak, Elżbieta Rupińska i wspomniany już Waldemar Rupiński. Zapewnione jest atrakcyjne szkolenie oraz sprzęt.

W ofercie tych zajęć są przede wszystkim zabawy na polu golfowym dębowa polana, minigolfie oraz obiektach ośrodka sportu i rekreacji. Uczestników podzielono dodatkowo na trzy mniejsze dopasowane wiekowo grupy, które uczą się podstawowych teoretycznych i praktycznych zasad gry, w tym m. in. na tzw. „strzelnicy” (Driving Range), Greenie (patowanie), a także na słubickim 9-dołkowym polu golfowym.

– Oprócz typowo golfowych atrakcji zaplanowaliśmy również inne aktywności, gry, zabawy, konkursy, a także zajęcia ogólnorozwojowe. Były konkursy z nagrodami i warto też dodać, że dzieci mają zapewnione dwa posiłki dziennie. Półkolonie to kolejna nasza propozycja dla dzieci i młodzieży. Cały czas trwa także ciesząca się sporym zainteresowaniem „Akademia Golfa”. – dodaje Leopold Owsiak.

Dzieci i młodzież lub rodzice w ich imieniu chętne do wzięcia udziału w drugim turnusie proszone są o kontakt telefoniczny pod nr. 609 521 722.

Czytaj też: GoDuster Słubice zorganizowało I ogólnopolski zlot grupy Go! Duster – dzień 1 [FOTO, VIDEO]