29-letnia kierująca jechała 103 km/h, tym samym przekroczyła prędkość w obszarze zabudowanym o 53 km/h. Od początku roku policjanci na drogach powiatu słubickiego zatrzymali 45 kierujących, którzy przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Do interwencji zakończonej zatrzymaniem prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości doszło w niedzielę (8 sierpnia) w godzinach porannych. Policjanci słubickiej drogówki zatrzymali w Górzycy 29-letnią mieszkankę powiatu słubickiego, która audi jechała o 53 km/h więcej niż wynosi dopuszczalna prędkość. Kierująca jechała 103 km/h. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy. 29-latka została również ukarana mandatem karnym i 10 punktami karnymi.

Przypominamy, że w przypadku rażącego przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym tj. powyżej 50 km/h, policjant ujawniający takie wykroczenie zatrzymuje kierowcy dokument prawa jazdy w trakcie prowadzonej kontroli drogowej. Po przesłaniu go do właściwego starosty zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu za pierwszym razem na 3 miesiące.

Czytaj też: Nielegalne wyścigi samochodowe w Słubicach? [FOT, WIDEO]