Gorzowskie Stowarzyszenie NOVUM zaprasza uczniów szkół średnich z województwa lubuskiego do Turnieju Gry Online „Rozegraj Lubuskie”. Gra uczy współpracy, przybliża zawiłe mechanizmy rządzenia samorządem i przy okazji promuje województwo lubuskie. Dla najlepszych Graczy przewidziano nagrody.

Gra dostępna pod adresem www.rozegrajlubuskie.pl polega na podejmowaniu przez każdego z graczy decyzji dotyczących podziału budżetu województwa na poszczególne wydatki. W symulowanym województwie lubuskim będą działy się różnego rodzaju wydarzenia losowe, np. protesty, klęski żywiołowe, wnioski od mieszkańców, które wpływać będą na sytuację w grze i wymuszały będą decyzje graczy o innym ulokowaniu funduszy budżetowych. Gra pełni dużą rolę edukacyjną, pod kątem prawa samorządowego i funkcjonowania samorządu wojewódzkiego. Uczyć będzie również współpracy i pokazywać zawiłość mechanizmów rządzenia regionem.

Turniej trwać będzie jeden tydzień w okresie pomiędzy 01.10.2021 r. a 22.12.2021 r. O dokładnym terminie każdy z graczy zostanie poinformowany mailowo. Informacja znajdzie się również na stronie gry, stronie Stowarzyszenia NOVUM i na Facebooku Stowarzyszenia NOVUM. Do udziału w Turnieju Stowarzyszenie NOVUM zaprasza uczniów szkół średnich z województwa i przewiduje miejsca dla co najmniej 150 graczy, którzy grać będą w zespołach, w ramach klas szkolnych, reprezentując swoje szkoły. Gracze będą mogli grać w grę w swoich domach lub w szkołach. Dla trzech najlepszych miejsc przewidziano nagrody dla klasy szkolnej i szkoły. Więcej informacji o turnieju można znaleźć w zakładce „Turniej” na stronie www.stowarzyszenienovum.wordpress.com. Znajduje się tam także formularz zgłoszeniowy, który chętni uczniowie muszą wypełnić i przesłać na adres mailowy: stowarzyszenie.novum@gmail.com lub korespondencyjnie na adres siedziby stowarzyszenia. Rekrutacja trwa do 30.09.2021 r.

 

Projekt jest współfinansowany ze środków Województwa Lubuskiego w ramach Lubuskich Obywatelskich Inicjatyw Młodzieżowych

Mariusz Sobkowiak

Prezes Stowarzyszenia NOVUM

Czytaj też:  Ponad 1 mln zł na wakacyjne remonty w placówkach oświatowych