Portal Dyktanda.pl poinformował, że w tym roku ponownie przygotuje specjalne dyktando z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Jest to przedsięwzięcie charytatywno-społeczne.

W Dyktandzie na Święto Niepodległości może wziąć udział każdy. Jest to bardzo proste, ponieważ wydarzenie rozgrywane jest w całości online. Organizatorzy zapraszają dzieci, młodzież oraz dorosłych. Przewidziano kilka grup wiekowych, tak aby poziom trudności dyktanda był odpowiednio dostosowany do wieku każdego uczestnika.

Wzięcie udziału w Dyktandzie na Święto Niepodległości jest bezpłatne, a ponadto organizator za każdą osobę, która rozwiąże dyktando, przeznaczy 1 zł na cele charytatywne. W zeszłym roku udało się zgromadzić w ten sposób 7 tys. złotych na finansowanie leczenia chłopczyka walczącego z SMA. W tym roku kwota wsparcia może być znacznie wyższa – wszystko w rękach uczestników dyktanda.

Aby wziąć udział w tym wydarzeniu wystarczy zalogować lub zarejestrować się w serwisie www.dyktanda.pl oraz kliknąć ZAPISZ SIĘ DO KONKURSU na poniższej stronie: https://dyktanda.pl/dyktando-na-swieto-niepodleglosci-2021

O tym, do kogo trafią zebrane w ramach akcji środki w tym roku, zdecydują uczestnicy dyktanda w drodze głosowania. Każda osoba, która 11.11.2021 r. rozwiąże w serwisie www.dyktanda.pl przeznaczone dla jej grupy wiekowej dyktando, będzie mogła oddać głos.

Niebawem zostanie udostępniona możliwość zgłaszania celów charytatywnych do tegorocznego Dyktanda na Święto Niepodległości.

W zeszłym roku, dzięki tej akcji, przekazaliśmy 7 000 zł na walkę Kubusia Suchodoły z SMA (zbiórkę zorganizowała fundacja Siepomaga).

Czytaj też: Narodowe Czytanie w Słubicach odbyło się w bibliotece, SP nr 1 oraz Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym [GALERIE ZDJĘĆ]