Tradycja polsko- niemieckiego Festynu Sportowo- Rekreacyjnego dla Seniorów liczy sobie już kilkanaście lat. Odbywa się on naprzemiennie o obu stronach Odry. Tym razem to Słubice były gospodarzem tego wydarzenia.

W sobotę 18 września tuż przed południem grupa kilkudziesięciu młodych duchem seniorów stawiło się gotowych na rekreacyjne aktywności. Pomimo tego, że pogoda nie rozpieszczała nie przeszkodziło to w dobrej zabawie. Festyn uroczyście otworzył burmistrz Mariusz Olejniczak wraz z Ryszardem Chusteckim reprezentującym Ośrodek Sportu, czyli głównego organizatora.

Przed rozpoczęciem realizacji zadań wszyscy musieli się porządnie rozgrzać. Uczyniła to w bardzo przystępny, ale i wymagający sposób Magdalena Cieślak z Rzepina … dietetyczka, trenerka i motywatorka. Akurat pani Magda nie musiała korzystać z tej ostatniej profesji, gdyż motywacji jej „uczniom” nie brakowało.

Już w pełni gotowi… seniorki i seniorzy poszli zdobywać znajdujące się na boisku głównym stadionu konkurencje. Były to głównie konkurencje rzutowe (rzut kaloszem, plastikowym oszczepem, kółkami czy piłkami do celu). Na każdej z tych stacji sędziowie potwierdzali udział na kartach startowych. Z kolei te karty startowe służyły później jako baza do losowanie nagród rzeczowych, które akurat przy niedzielnej aurze były doskonałym „rozgrzewaczem”.

Nad zdrowiem uczestników czuwało prywatne pogotowie ratunkowe Marka Walczaka, jednak co bardzo cieszy pani ratowniczka Dorota i pan Marek byli w tym dniu bezrobotni. Natomiast swoje cieszące się powodzeniem stanowisko przygotował słubicki sanepid. Badano poziom ciśnienia i cukru. Najwyraźniej wszystko z wszystkimi było w porządku, bo katering w postaci kawy (z cukrem lub bez) oraz słodkich „wspomagaczy” systematycznie znikał.

Część ta odbywała się już w formie pogawędek i wspominania nie tyle młodości ile festynowych rekordów przy poszczególnych zadaniach. Kolejny festyn seniorów oczywiście jeśli na to pozwoli sytuacja pandemiczna, czyli jej brak już za niecały rok, bo w zwyczajowym czerwcowym terminie we Frankfurcie nad Odrą.

Czytaj też: I Słubicka Wystawa Pojazdów Zabytkowych za nami [DUŻA GALERIA ZDJĘĆ]

[ngg src=”galleries” ids=”170″ display=”basic_thumbnail”]