Nazywam się Michał Podyma i jestem dyrektorem zarządzającym Eurojob-West. Mieszkam w Słubicach od 4 lat i bardzo się cieszę, że tu jestem. Jest tu bardzo pięknie, a przyroda jest po prostu cudowna. I chciałbym, żeby tak zostało. Niektórzy pomyślą, co zaangażowanie społeczne ma wspólnego ze mną jako dyrektorem zarządzającym? Aby tak pozostało, trzeba zrozumieć, że każdy z nas ma społeczną odpowiedzialność wobec innych ludzi, wobec naszego środowiska i wobec naszej matki ziemi. 

A oczekiwać, że ktoś coś zmieni na lepsze dla nas, to wiadomo, można długo czekać. Ludzie na całym świecie czekają od 6000 lat, aby coś się zmieniło na lepsze. A jednak od czasu, gdy powstała nasza historia, nie minął ani jeden dzień bez wojny na ziemi, czy możesz to sobie wyobrazić? Definicją szaleństwa jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów. Dlatego powinniśmy przestać czekać i oczekiwać, że ktoś przyjdzie i zbawi nasz świat. Możemy to zrobić tylko wszyscy razem! 

Jeśli mówisz, że nie masz czasu, nie wierzę ci. Założę się, że oglądasz telewizję na kanapie lub siedzisz na sieciach społecznościowych. Wiesz, ile to zabiera czasu? Czas, który mógłbyś poświęcić, aby zmienić świat na lepsze, wnieść swój wkład. 

Niektórzy pomyślą teraz: co mogę zrobić sam? Nie mogę nic zmienić. Ale ja ci odpowiem: Aby na świecie działo się zło, wystarczy, że dobrzy ludzie nic nie robią. 

Jeśli zastanawiasz się, co robię, aby uczynić świat lepszym? Powiem Ci, że biorę udział w projekcie społecznym, który jest realizowany w ponad 180 krajach na całym świecie. Jest to projekt realizowany przez ludzi dla ludzi. Projekt rozpoczął się jako badanie społeczne.

Na całym świecie zapytaliśmy ludzi różnych zawodów, różnego wyznania i klas społecznych, w jakim świecie chcieliby żyć. Bez względu na to, z jakich krajów pochodzili ci ludzie, odpowiedzi były podobne. Ostatecznie, po 9 latach badań, odpowiedzi te zostały zebrane w osiem filarów twórczego społeczeństwa. Jest to gotowy projekt, który może być wdrożony w każdym kraju na świecie.

Ale czego brakuje? Brakuje Ciebie! Żyjemy w demokracji. Co to znaczy? My, wyborcy, musimy się tego domagać. Musimy aktywnie wyrażać naszą opinię. Musimy stać się aktywni. Powiedzieć, że nie chcemy żyć w takim świecie! Że istnieje lepszy sposób. Myślę, że wszyscy zgodzą się ze mną, gdy powiem, że chcemy żyć w świecie, w którym życie ludzkie jest na pierwszym miejscu. W świecie, w którym ludzie posiadają godne warunki do życia. W społeczeństwie sprawiedliwym, a nie w świecie, w którym rządzi pieniądz.

Potrzebujemy Twojej pomocy!
Więcej informacji o projekcie oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie www.allatraunites.com/pl.
Zapraszam do kontaktu: michal.podyma@icloud.com

Dziękuję bardzo i mam nadzieję, że do zobaczenia wkrótce!

Czytaj też: Podwyżki opłat za wywóz odpadów. Zarządca nieruchomości Bartosz Lutycz analizuje propozycje gminy [FELIETON]