W sobotę, 25 września w Słubicach o godzinie 21.00 na parkingu dużego bazaru miał odbyć się spot motoryzacyjny  zorganizowany w celach dobroczynnych. Niestety do imprezy nie dojdzie. Organizatorzy obwiniają policję, a policja wyjaśnia portalowi, że nie ma z tym nic wspólnego.  O co więc chodzi? 

„Impreza miała się odbyć na dużym parkingu bazaru w Słubicach, miało być legalnie, miło, z mnóstwem atrakcji oraz zbiórką na szczytny cel, lecz… Policja, pomagając sobie urzędem nastraszyła kierownictwo parkingu i niestety musieli zawiesić nasz wynajem parkingu. Jest nam z tego powodu przykro, że Policja, która ma bronić i pilnować porządku zabrania nam bawić się w sposób bezpieczny i legalny. Prosimy o udostępnienie naszego posta niech ludzie się dowiedzą co robi nasza policja kiedy ludzie potrzebują ich pomocy”  – czytamy na fanpage Driver FSL, które miało zorganizować imprezę. 

Poprosiliśmy policję o wyjaśnienie sytuacji. Oto odpowiedź, której udzielił nam rzecznik prasowy lubuskiej policji podinsp. Marcin Maludy : 

 „Uprzejmie informuję, że do Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim nie wpłynął żaden wniosek o opiniowanie jakiejkolwiek imprezy motoryzacyjnej na terenie powiatu słubickiego. Kwestie wykorzystania dróg w sposób szczególny reguluje artykuł 65 Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym, który nakłada obowiązki na organizatorze tego rodzaju przedsięwzięcia i  dotyczy w głównej mierze bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policja nie występowała ani do zarządcy terenu, ani do właściciela o żadne informacje na ten temat- a co za tym idzie o zawieszenie tej imprezy.

Rzecznik podkreśla też, że policja nie zgadza się na tego rodzaju szantaże emocjonalne, które w oczach opinii publicznej dają fałszywy obraz rzeczywistości i stawiający policję w roli instytucji zabraniających organizowania przedsięwzięć  o charakterze charytatywnym.

– Będziemy z pewnością na to reagować – zapowiada Maludy. 

Na odpowiedź policji nie uzyskaliśmy komentarza organizatorów. 

Driver FSL był organizatorem ubiegłorocznej imprezy mikołajkowej, na którą właściciele aut ubierali swoje pojazdy w ozdoby choinkowe. Impreza również miała charakter charytatywny. Przeprowadzono zbiórkę karmy dla gorzowskiego schroniska “Azorki”. Więcej o tym w artykule: Mikołajkowy spot już za nami. Byliście na imprezie? Łapcie się na fotkach [DUŻO ZDJĘĆ]