Kradzieże, rozboje, włamania, sprawy narkotykowe… są to sytuacje z którymi na co dzień mają do czynienia policjanci z wydziału kryminalnego. Zajmują się oni ciężkimi gatunkowo zdarzeniami, które zagrażają mieszkańcom. O skuteczności ich pracy świadczą wyniki i efekty. Policjanci w wyniku działań zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który posiadał ponad 5 kilogramów marihuany oraz uprawiał konopie, które mogły dostarczyć mu znacznej ilości gotowego produktu w postaci marihuany. Sąd Rejonowy w Słubicach już zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Może mu teraz grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Ograniczanie przestępczości narkotykowej to jeden z ważniejszych celów policjantów z przygranicznych Słubic. Dzięki doskonałemu rozpoznaniu środowiska zajmującego się nielegalnym narkobiznesem kryminalni zatrzymali 24-letniego mężczyznę, mieszkańca powiatu słubickiego. Funkcjonariusze, w należących do niego pomieszczeniach mieszkalnych ujawnili ponad 5 kilogramów marihuany. Ponadto w pomieszczeniach gospodarczych, mieszczących się na jego posesji zabezpieczyli krzewy nielegalnych roślin. Uprawa mogła dostarczyć znacznej ilości ziela konopi.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 24-latkowi trzech zarzutów z Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii. Sąd Rejonowy w Słubicach zastosował też wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Teraz może grozić mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

To kolejny przykład skutecznej pracy kryminalnych ze Słubic, którzy realizując swoje czynności służbowe przyczyniają się do ustalenia i zatrzymania sprawców wielu przestępstw, jak również do jeszcze większego poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców powiatu słubickiego.

Autor: podkom. Magdalena Jankowska

Czytaj też: POLICJA SZUKA ŚWIADKÓW WYPADKU!