Na placu Bohaterów stanęła wystawa, na której możemy prześledzić dokonania regionu, w których osiągnięciu pomogła Unia Europejska. 

Wystawa stanęła już w Gubinie, Cottbus oraz Zielonej Górze, od dziś do 10 października możemy obejrzeć ją w Słubicach. Wystawa jest dziełem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego. 

Na 8 tablicach informacyjnych, możemy przeczytać o efektach projektów sfinansowanych z programu Interreg 2014-2020, które zrealizowano w województwie lubuskim. Jedna, z dwujęzycznych tablic, dotyczy słubicko-frankfurckiego projektu „Język sąsiada w Dwumieście”, na który otrzymaliśmy z Brukseli blisko 700 tys. euro.

Dzięki temu  ponad 700 uczniów, z obu stron Odry, ma możliwość dwa razy w tygodniu, w ramach zajęć pozalekcyjnych, szkolić język niemiecki i polski. Kilkudniowe wycieczki pozwalają młodym ludziom poznać naszego sąsiada zza odry, projekty pomagają również doszkalać nauczycieli w sferze interkulturowej i językowej. 

Na tablicach informacyjnych możemy poczytać również o turystyce, współpracy polsko-niemieckiej policji, o polsko-niemieckim forum ginekologicznym, o programie dwa kraje-jeden cel!,  współpracy transgranicznej, wsparciu osób starszych i niepełnosprawnych oraz o edukacji przyrodniczej. 

Czytaj też: Słubicka „Jedynka”. To tutaj wychowywały się całe pokolenia mieszkańców naszego miasta. Poznaj w zarysie historię najstarszej słubickiej szkoły

 

[ngg src=”galleries” ids=”186″ display=”basic_thumbnail”]