Wielkimi krokami zbliża się festiwal Nowej Sztuki lAbiRynT, który na dobre wpisał się w słubickie wydarzenia na pograniczu polsko-niemieckim. Festiwal rozpocznie się już 22 października i potrwa trzy dni. Jak zwykle organizatorzy zadbali o szerokie spektrum wydarzeń kulturalnych, w tym wystawy, performance i wykłady naukowców. W tym roku hasłem przewodnim są Wibracje. 

Cykliczny festiwal lAbiRynT  organizowany jest w Słubicach i we Frankfurcie nad Odrą. Opiera się na trzydniowym cyklu wydarzeń odbywających się od piątku do niedzieli, na które składają się wystawy, performance’y, prezentacje, wykłady i spotkania artystów. W ramach festiwalu będzie można obejrzeć dzieła z dziedziny fotografii i multimediów, ale również grafiki oraz techniki własne. Najróżniejsze miejsca wystawiennicze zarówno po stronie polskiej, jak i niemieckiej będą otwarte dla odwiedzających przez cały czas trwania festiwalu. 

– Zapraszamy do spaceru po stronie słubickiej.  Wystawy znajdziecie w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury, Collegium Polonicum i Bibliotece Miejskiej. A przechodząc przez most kolejne przestrzenie wystawiennicze m.in. kościół Mariacki i Kleist Forum – zachęca Anna Panek-Kusz, jedna z organizatorów festiwalu.

Program studia festiwalowego, czyli rozmowy z artystami i wykłady będzie można oglądać również w internecie na stronie festiwalu: labirynt.slubice.eu. Warto dodać, że wszystkie wydarzenia są dostępne bezpłatnie.

W załącznikach znajdziecie program tegorocznego festiwalu

Czytaj także: Wykład prof. Adama Bodnara na Uniwersytecie Europejskim Viadrina we Frankfurcie nad Odrą