Juniorzy Polonii Słubice pozytywnie rozpoczęli rundę rewanżową w I Wojewódzkiej Lidze. Wyjazd do Kisielina, pewne zwycięstwo i upragniona pozycja lidera tych rozgrywek.

Juniorzy SKP Kisielin od dobrych kilku kolejek utrzymują środkowe miejsca w tabeli, jak się okazało nie tylko na papierze faworytem był lider ze Słubic.

– Mecz w Kisielinie już na początku rozgrywał się na naszą korzyść. Wynik otworzyliśmy w 1 minucie spotkania po indywidualnej akcji Daniela Neumana, chwile później w 9 minucie, kapitalnym uderzeniem z cyklu ,,Stadiony Świata” popisał się Gabryś Lutycz, prowadzimy 2:0. Niestety pod koniec pierwszej połowy wkradł się moment rozluźnienia w naszej defensywie i gospodarze strzelają nam dwie bramki. Na szczęście szybko staramy się odpowiedzieć na bramki rywala i kapitalnym uderzeniem zza pola karnego popisuje się Oskar Ryszczuk.- komentował na gorąco trener Maciej Ossowski.

Do przerwy widniał wynik 3:2, a ta szczęśliwa bramka „do szatni”, trzeba przyznać, że skutecznie podcięła skrzydła gospodarzom. Druga połowa przebiegała już według planu oraz założeń taktycznych trenera, które skutecznie wykonywane były przez zawodników.

– Dokonałem kilku roszad w składzie i nadal spokojnie kontrolowaliśmy to spotkanie. W 79 minucie kolejny raz Daniel Neuman przeprowadza indywidualną akcję po lewej stronie boiska i tym samym dorzuca swoje drugie trafienie w meczu, całości dopełnia w 85 minucie Bartek Oprzalski posyłając już ostatecznie rywala na łopatki, po błędzie ich bramkarza. Podsumowując gra w ofensywie bardzo cieszy, ponieważ strzelamy 5 bramek na wyjeździe z bardzo trudnym oraz bardzo dobrze zorganizowanym w defensywie zespołem z Kisielina. Dorzucamy kolejne 3 punkty i skupiamy się już na następnym spotkaniu.- kończy M. Ossowski.

Poloniści po tym meczu oczywiście nadal są liderem w tabeli. Ich osiągnięcie to 21 punktów w tabeli, przy czym jako jedyna ekipa nie doznali jeszcze goryczy porażki. Nad następną pozycją w tabeli – Wartą I Gorzów WLKP. mają już cztery punkty przewagi.

To najbliższe spotkanie w roli gospodarzy odbędzie się już w niedzielę 24 października od godziny 12.00. Kibice przybywajcie!

MKS Polonia Słubice- SKP Kisielin 5-2

Bramki strzelali:

2x Neuman

1x Ryszczuk

1x Oprzalski

1x Lutycz

Czytaj także: To niesamowite! Dominika odnosi kolejne zwycięstwo w ITF w Portugalii! Jesteśmy dumni!