W środę, 27 października 2021 r. w godz. 17.00-20.00 Uniwersytet Europejski Viadrina we Frankfurcie nad Odrą organizuje dialog online pod hasłem „Przeciw sobie – obok siebie – wspólnie: Jak chcemy żyć w naszym Dwumieście?”. Zapraszamy mieszkanki i mieszkańców Słubic i Frankfurtu nad Odrą do rozmowy z przedstawicielami i przedstawicielkami świata polityki, kultury i gospodarki o tym, czy i jak odczuwają w Dwumieście szeroko komentowany w mediach rozłam społeczeństwa, jak oceniają siłę lokalnej więzi społecznej i jak chcą wspólnie żyć w przyszłości. Do udziału w rozmowie zapraszają Viadrina i nadburmistrz Frankfurtu nad Odrą, René Wilke.

Spotkanie stanowi drugą edycję cyklu dialogów „Jak Państwo to widzą?”, dzięki któremu jako Uniwersytet Europejski chcemy stworzyć forum dyskusji o kształtowaniu wspólnego życia – także i zwłaszcza dyskusji o kwestiach, w których stykają się różne, czasem nawet sprzeczne perspektywy i poglądy. Rozmowę poprowadzi dwoje doświadczonych pracowników Instytutu Zarządzania Konfliktami na Uniwersytecie Europejskim Viadrina. Rozmowa podzielona będzie na dwie części: oprócz wspólnej rozmowy wszystkich uczestników, będzie także możliwość wymiany doświadczeń w mniejszych grupach.

Wydarzenie odbędzie się w formie konferencji video na platformie internetowej Zoom i będzie tłumaczone symultanicznie na język polski. W rozmowach w małych grupach będą uczestniczyli asystenci językowi.

Zainteresowanych udziałem prosimy o zgłoszenia. Formularz rejestracyjny i dalsze informacje można znaleźć na stronie: www.europa-uni.de/dialogonline.

Czytaj także: Zbliża się festiwal Nowej Sztuki lAbiRynT. Hasło przewodnie: “Wibracje”. Co się będzie działo? [PROGRAM]