?????????????????????????????????????

Zielone boiska piłkarskie powoli pustoszeją. W związku z aurą większość takich wydarzeń będzie odbywać się w halach sportowych. W Słubicach odbył się pierwszy z turniejów skierowanych do dzieci i młodzieży.

Piłkarski Laur to cykl odbywających się przez cały rok turniejów piłkarskich organizowanych przez firmę Colloseum Marketing Sport. W Słubicach współorganizatorem większości z nich jest Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji. Pierwszy odbył się w sobotę 6 listopada i był jednym z wielu wydarzeń w ramach obchodów święta Niepodległości.

W hali sportowej szkoły podstawowej nr 1 zameldowało się osiem drużyn w kategorii żak, wśród nich aż trzy z naszego miasta. Przybyli również młodzi piłkarze ze Szczecina, Żar, Kłodawy, Gubina i Słońska. Podzielono je na dwie grupy, w których zagrano systemem każdy z każdym. Następnie w dwóch półfinałach zobaczyliśmy po dwie najlepsze ekipy grupowe. Zwycięzcy tych pojedynków spotkali się w wielkim finale, a przegrani w meczu o III miejsce. Zanim jednak do tego doszło pozostałe drużyny zajmujące poszczególne miejsca w grupach grały odpowiednio o ostateczne miejsca w turnieju.

Jednym z półfinalistów były żaki spod znaku Lubuskiej Akademii Piłkarskiej, która z racji patronatu medialnego objętego przez portal I Love Słubice jest szczególnie nam bliska. Warto dodać, że jako jedyna dotarła aż do półfinału. Tam podopiecznym trenera Radosława Kamińskiego przyszło zmierzyć się z Promieniem Żary. W regulaminowym czasie gry padł bezbramkowy remis. W związku z tym sędzia przeprowadził serię rzutów karnych. Po pierwszych trzech kolejkach nadal był remis, więc strzelano po jednym karnym aż do skutku. Ten wymarzony skutek w postaci awansu do wielkiego finału padł jednak łupem gości, a naszym pozostała walka o trzecią lokatę w końcowej klasyfikacji. Ten mecz nie był już tak zacięty jak półfinał. Ich rywale z Kłodawy pokazali kunszt piłkarski i pewnie wygrali 2-0. Z kolei finał to był popis gości ze Szczecina. Reprezentujący Pogoń chłopcy nie pozostawili złudzeń która ekipa w tym dniu była najlepsza. Wspomniany już Promień Żary przegrał aż 8-0, a poziom gry zwycięzców mógł wzbudzać podziw.

Oto końcowa Klasyfikacja turnieju:

1 .Pogoń Szczecin

2 .Promień Żary

3 .GKS Kłodawa

4 .Lubuska Akademia Piłkarska Słubice

5 .UKS Słońsk

6 .UKS Polonia Słubice

7 .SAP APIS Słubice

8 .Dwójka MOS Gubin

Podczas ceremonii wręczania pucharów i medali przyznano również wyróżnienia indywidualne:

Najlepszy zawodnik: Jakub Matuszek- Pogoń Szczecin

Najlepszy bramkarz: Jeremiasz Zalewski- Lubuska AP Słubice

Król strzelców: Kacper Klimas- GKS Kłodawa

Trener zwycięskiej drużyny: Marek Łukasiak – Pogoń Szczecin

Pozdrawiamy jeszcze cały zespół Lubuskiej AP Słubice: Jeremiasz Zalewski, Nikodem Mazurek, Oskar Spodzieja, Jakub Jackowiak, Eryk Adamski, Karol Skubisz, Maks Symonowicz, Borys Janiak, Wiktor Słonina, Maciej Kaczmarczyk i trener Radosław Kamiński.

Czytaj także: Mistrzostwa Polski WRPF, a w nich słubiczanin Kacper Uszakiewicz [foto i wideo]

[ngg src=”galleries” ids=”199″ display=”basic_thumbnail”]