W Urzędzie Miejskim w Słubicach doszło do podpisania umowy, dzięki której, do końca lipca 2022 roku, Gmina Słubice zagospodaruje 2,5 hektarowy park przy al. Niepodległości w Słubicach. Powstanie tam kilka placów zabaw, dla dzieci w różnym wieku. Swoje miejsce do zabaw będą też miały dzieci niepełnosprawne. Gmina kupi dla nich specjalne sprzęty, żeby zapewnić im bezpieczną zabawę. Znajdą się tam m.in. urządzenia, które pomagają poznawać świat i pobudzać zmysły dzieci mających zaburzenia integracji sensorycznej.

Ponadto na terenie parku powstanie tor rolkowy o nawierzchni bitumicznej, siłownia pod chmurką, miejsca wypoczynku dla rodzin, stanie tu też nowoczesna, samoczyszcząca się toaleta. W parku powstaną alejki spacerowe o wodoprzepuszczalnej nawierzchni mineralno-epoksydowej, przybędzie też zieleni. Teren zostanie oświetlony, gmina planuje tam również zamontowanie monitoringu.

– To ogromna inwestycja, na którą przeznaczamy ponad 6,6 mln zł, ale jestem przekonany, że warto to zrobić – mówi burmistrz Mariusz Olejniczak.

-Zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców zrezygnowaliśmy z planów budowy przy parku parkingów – mówi burmistrz Mariusz Olejniczak. – Po spotkaniu z panią Natalią Duer z Fundacji Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych, odstąpiliśmy ponadto od zamiaru budowy na tym terenie boiska do gry w koszykówkę, pumptracku oraz strefy z urządzeniami street workout, Nie oznacza to jednak, że tych rzeczy w ogóle nie będzie. Będą! Pumptrack budujemy już na placu koło Urzędu Miejskiego, a o nowej lokalizacji boiska i street workoutu poinformujemy wkrótce – dodaje burmistrz.

Przetarg na zagospodarowanie parku wygrała lokalna firma Eurokop Invest.

Czytaj także: Wspomnień nie ma końca, czyli o tym jak zapamiętaliśmy „Kaczy Rynek”