Stowarzyszenie po PROstu, przy wsparciu gminy Słubice, z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, organizuje w piątek, 3 grudnia, kolejny marsz integracyjny ulicami naszego miasta.

Organizatorzy marszu proszą o zabranie ze sobą kolorowych balonów i transparentów. Podopieczni stowarzyszenia będą też nieśli kolorowe kwiaty, które zrobili własnoręcznie w ramach zajęć w stowarzyszeniu, kwiaty zostaną rozdane przechodniom.

Zachęcam do wzięcia udziału w marszu, żeby pokazać naszą bliskość z osobami, którym na co dzień żyje się zdecydowanie trudniej niż nam, szczególnie teraz w okresie pandemii– mówi burmistrz Mariusz Olejniczak.

Prezes stowarzyszenia po PROstu Joanna Sierżant-Rekret zaprasza mieszkańców na godzinę 10.00 pod siedzibę stowarzyszenia przy ul. Kilińskiego 9L. To stamtąd wyruszy marsz, którego finał zaplanowano na placu Bohaterów.
Wydarzeniu towarzyszyć będzie happening „Nasze kolorowe serce bije dla wszystkich”. Uczestnicy przyczepiać będą kolorowe kwiaty z bibuły, jako symbol różnorodności ludzi, do wielkiego styropianowego serca. Stowarzyszenie przygotowało także uwrażliwiający tor przeszkód, aby uświadomić osobom zdrowym, na jakie problemy narażone są niepełnosprawni, czy to w domu czy w mieście.

O godzinie 10.45 wszyscy zaśpiewają piosenkę „Kochaj Różnym Być”, w której pojawiają się znamienite słowa: I my możemy być melodią i jak piękny akord razem brzmień, razem cieszyć się harmonią, choć z nas każdy inny jest.
Uczestnicy happeningu zapraszają na pyszne babeczki i gorące kakao.
Działania realizowane są w ramach projektu „Każdy inny – wszyscy równi” dofinansowanego ze środków Gminy Słubice.
W ramach Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych podopieczni stowarzyszenia nagrali również z pomocą Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury piosenkę. Dla dzieci pobyt w profesjonalnym studiu nagrań był ciekawym doświadczeniem. Chętnie zobaczymy efekty ich pracy.

Poniżej w załączniku program.

Źródło: Gmina Słubice i Stowarzyszenie po PROstu.

Czytaj także: Zakończenie projektu ,,Postaw na siebie”, fotorelacja i multimedialny teatrzyk