4168 272052608 4318127514958107 5118741144190197050 n
Nowy projekt skierowany do potrzebujących mieszkańców Gminy Rzepin!

Świetny projekt zrealizowano w gminie Rzepin. Osoby, które potrzebują gdzieś dojechać mogą liczyć na dowóz gminnym nowoczesnym busem, który został zakupiony z funduszy europejskich. Usługa jest bezpłatna i jest skierowana do osób, które mają trudności z przemieszczaniem się. 

Od drzwi do drzwi

– Celem projektu jest ułatwienie integracji społeczno-zawodowej mieszkańców gminy z potrzebami wsparcia w zakresie mobilności. Realizacja usługi „door to door” czyli bezpłatnych przewozów „od drzwi do drzwi” przyczyni się do aktywizacji społecznej i zawodowej mieszkańców – mówi rzecznik prasowy gminy Rzepin Kamil Michniewicz.

Usługa dostępna jest na razie do końca roku. Korzystać mogą osoby pełnoletnie. Wartość realizacji projektu to ponad pół mln zł.  

Indywidualny transport osób będzie obejmował swym zasięgiem przede wszystkim teren Gminy Rzepin, ale także powiat  słubicki, sulęciński, gorzowski, świebodziński, a także Gorzów i Zieloną Górę. 

Kto ma pierwszeństwo? 

Dowóz do wskazanego przez mieszkańca gminy miejsca, w szczególności dotyczy osób posiadających orzeczenie o niepełnosprawności lub orzeczenie równoważne w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, osób korzystających z Klubu Senior + w Rzepinie, osób posiadających  znaczne ograniczenia w samodzielnym przemieszczaniu się (poruszające się na wózkach inwalidzkich, przy pomocy kul łokciowych, balkonika, osoby niewidome, słabowidzące, będące niezdolne do korzystania ze środków transportu zbiorowego) oraz innych osób, które uzasadnią potrzebę wsparcia w zakresie mobilności.

Usługa „door to door” świadczona będzie w dni robocze w godzinach od 7.00 do 19.00, w zależności od potrzeb.

Trzeba zgłosić potrzebę transportu

Zapotrzebowanie na usługę należy rezerwować z co najmniej trzydniowym wyprzedzeniem pod numerem telefonu: 508 057 024 (telefon czynny od pon. do pt. w godz. 8:00-15:00), osobiście w godzinach pracy Urzędu Miejskiego w Rzepinie (pokój nr 2), bądź przez e-mail: transport~@~rzepin~.~pl.

W każdym przypadku podczas zgłaszania zapotrzebowania wymagane będzie złożenie pisemnego wniosku (wzory dokumentów do pobrania poniżej w formie załączników).

W przypadku, gdy osoba uprawniona, która zamówiła usługę transportową, nie będzie mogła z niej skorzystać w wyznaczonym terminie, zobowiązana jest ona do bezzwłocznego odwołania zamówionego przejazdu (usługi transportowe na terenie Gminy Rzepin należy odwołać z co najmniej 2-godzinnym wyprzedzeniem, natomiast poza terenem gminy z co najmniej 1-dniowym wyprzedzeniem).

pobrane
Fot. Gmina Rzepin

 

Czytaj też: W Rzepinie ktoś STRZELA do zwierząt z wiatrówki! Zdjęcia USG postrzelonego kota są dowodem w sprawie! Uważajcie na swoich pupili!