2 1

Dominika Podhajecka wzięła udział w kolejnym turnieju International Tennis Federation Juniors (U18), tym razem w J5 DESKI WARSAW CUP 2022.

Podobnie jak w dwóch poprzednich ITF J4 rozgrywanych w naszym kraju, piętnastolatka ze względu na rangę turnieju, ranking i zgłoszenia przeciwniczek musiała rozpocząć rywalizację od 3-stopniowych eliminacji. W pierwszej rundzie zawodów lubuszanka pewnie pokonała (6:1, 6:1) Szwedkę Louise Kerstin Marie Ternstrom. W drugiej rundzie eliminacji zawodniczka GKT Smecz Górzyca i Akademii Tenisowej Tenis Kozerki pokonała 6:1, 6:0 Julię Chodkowską, która wcześniej wyeliminowała Francuzkę Flavię Scata. W decydującej rundzie eliminacji Dominika pokonała (6:3, 6:4) rozstawioną z nr 7 Holenderkę Chloe Lomans i awansowała do turnieju głównego.

Akcja!

W pierwszej rundzie głównej drabinki, a w swoim czwartym meczu turniejowym na drodze Dominiki stanęła rozstawiona z nr 5, mocna Słowaczka Natalia Koppova. Lubuszanka po swoim najlepszym meczu w turnieju pokonała 4:6, 6:3, 6:1 leworęczną, agresywną rywalkę, sytuowaną 654 pozycji wyżej od Dominiki w rankingu ITF Juniors.
Singlową rywalizację turniejową Dominika Podhajecka zakończyła w drugiej rundzie Main Draw (po swoim piątym turniejowym meczu) ulegając 4:6, 3:6 swojej starszej koleżance Kamili Popławskiej. W grze podwójnej tym razem Dominika nie rywalizowała. Opiekunami Dominiki i teamu Kozerek na ITF J5 DESKI WARSAW CUP 2022 byli trenerzy Kamila Sasim i Radek Nijaki. Podobnie jak w poprzednim ITF J4 w Szczecinie piętnastolatka rozegrała kilka bardzo dobrych spotkań, na wysokim poziomie i została pokonana dopiero w swoim piątym meczu. Cieszy bardzo powtarzalność i skuteczność piętnastolatki, która w tym roku w ITF U18 na 10 meczów rozegranych na „hardzie” wygrała aż 8 i przegrała 2 (80%), a ogólnie na 13 rozegranych spotkań (różne nawierzchnie) wygrała 10 i przegrała 3 (77%).

1

Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają GKT Smecz Górzyca i TEAM Podhajecka (SWISS KRONO sp. z o.o., Leks sp. z o.o., Bloominess Polska sp. z o.o., Liquid Trans sp. z o.o, Sigma-Plus Krzysztof Waszak, Kancelaria Podatkowa „SIGMA” Sp. z o.o Anna Waszak, DAMIAN INVESTMENTS sp. z o.o., Dariusz Matkowski, PHU Jamniuk, I LOVE Słubice sp. z o.o., noskinoski.pl, Bank Spółdzielczy w Ośnie Lubuskim, Gmina Górzyca), a także wszystkim Darczyńcom z odpisu podatku 1%.

Autor: Daniel Podhajecki

Czytaj także: Chcesz zostać policjantem? Przyjdź na wspólny trening i zmierz się w sprawności fizycznej!