Piłkarze pierwszego zespołu Polonii Słubice i ekipa juniorów starszych już w najlepsze przygotowują się do rundy wiosennej. Zespół seniorów rozegrał sparing w  niedzielę 13 lutego z bardzo solidnym zespołem z Dębna. 

Seniorzy 

„Porażką 0-3 kończy się dzisiejszy sparing Dębu z Polonią Słubice. Przeciwnik przeważał i zasłużenie wygrał. My jednak skupiamy się na sobie. Będzie dobrze!”

… to krótkie podsumowanie tego pojedynku z mediów społecznościowych rywala polonistów. Dąb Dębno występuje w IV lidze zachodniopomorskiej. Po rundzie jesiennej zajmują bardzo dobre czwarte miejsce. Nie zrobiło to jednak wrażenia na gospodarzach. Początek meczu nie zapowiadał pozytywnego końca. Jednak co jak co, ale na kapitana Przemysława Begiera zawsze można liczyć. To właśnie on strzelił pierwszą bramkę, po czym został bohaterem tego pojedynku strzelając dwie kolejne. Na tym się skończyło. Czasem brak słów żeby określić co ten piłkarz wyprawia, nie wypominając mu wieku rzecz jasna. Brawo, brawo, brawo. I jeszcze coś. Na boisku ze swoim ojcem zagrał niezwykle uzdolniony (ciekawe po kim) Oliwier Begier.  

Podopieczni Andrzeja Wypycha rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej bardzo szybko, bo już 3 stycznia. Dotychczasowe treningi poświęcone były jak najlepszemu przygotowaniu zawodników pod kątem fizycznym i wydolnościowym. Teraz Polonię czekają kolejne sparingi, które rozegrane zostaną w Słubicach. Zapraszamy kibiców. Ten najbliższy odbędzie się już w najbliższą sobotę. 

Lista sparingów: 

  • 19.02. 13.30 – Zorza Ochla  
  • 26.02. 13.00 – Osadnik Myślibórz 
  • 05.03. 13.30 – Stilon Gorzów (juniorzy) 
Juniorzy 

Przed rozpoczęciem zmagań ligowych, podopieczni Macieja Ossowskiego rozgrywają również serię sparingów. Warto jednak jeszcze wrócić do sukcesu w postaci zwycięstwa w turnieju halowym pod koniec stycznia w Krośnie Odrzańskim. Wzięło w nim udział aż osiem drużyn. Warto wspomnieć, że najlepszym zawodnikiem turnieju został wspomniany wyżej Oliwier Begier, a najlepszym strzelcem Kamil Stondzik. W ubiegłym tygodniu kolejny sukces juniorów młodszych. Tym razem już na powietrzu w silnie obstawionym turnieju, zajęli 2 miejsce. 

W najbliższym czasie zapraszamy na sparingowe zmagania.  

  • 20.02.22 FC Eisenhuttenstadt boisko sztuczne Słubice 12:00 
  • 27.02.22 Chrobry Drzeńsko boisko sztuczne Słubice 12:00 
  • 06.03.22 Odra Nietków  
  • 13.03.22 Ilanka Rzepin 

dsc 0441 1024x684

I tym starszym, i młodszym życzymy udanych przygotowań i występów w rundzie wiosennej. Do tematu rzecz jasna będziemy wracać. 

Czytaj także: Zimowy Turniej Juniorów Młodszych Colloseum Cup Słubice 2022 o Puchar Prezesa Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji

 

[ngg src=”galleries” ids=”228″ display=”basic_thumbnail”]