Dzień Wolności w Niemczech? Do 20 marca zostaną zniesione ograniczenia związane z pandemią – takie są plany niemieckich rządów federalnych i związkowych.

Jak donosi niemiecka gazeta Frankfurter Allgemeine  “kanclerz Olaf Scholz (SPD) i szefowie rządów krajów związkowych dyskutują o tym, jak dalej postępować w walce z covidem. I jak wynika z projektu uchwały, przygotowanej w wyniku wtorkowego posiedzenia, rządy federalne mogą w najbliższą środę podjąć decyzję o daleko idącym złagodzeniu i ustanowieniu Freedome Day „Dzień Wolności”. Jeśli projekt uchwały zostanie zasadniczo przyjęty, obostrzenia powinny być stopniowo wycofywane, aby do 20 marca znieść wszelkie daleko idące ograniczenia związane z pandemią Covid 19”.”.

Lepszy dostęp do sklepów

Projekt wspomnianej uchwały przewiduje m.in. możliwość prywatnych spotkań w  większym gronie (nieograniczona liczba uczestników), co do tej pory było niemożliwe. Każdy powinien również mieć też ponownie pełny dostęp do handlu detalicznego bez konieczności dalszych kontroli. Ale uwaga! Nadal przy obowiązujących na twarzach maseczkach. 

“W przypadku osób niezaszczepionych, które nie wyzdrowiały z infekcji, ograniczenia będą obowiązywać do końca marca” – pisze Frankfurter Allgemeine.

Będziemy śledzić doniesienia strony niemieckiej, również jeżeli chodzi o przekraczanie granicy przez Polaków.

Więcej informacji o zniesieniu obostrzeń w Niemczech na stronie gazety: Czy rządy federalne i stanowe decydują dziś o niemieckim „Dniu Wolności”?

Czytaj też: Tesla rozpoczęła produkcję i poszukuje pracowników. Frankfurt prosi o wypełnienie ankiety!