Funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku odzyskali kradzionego kampera wartego 300 tysięcy złotych. Zatrzymano również kierowcę pojazdu – 39-letniego Lubuszanina.

Funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku wytypowali do kontroli na jednej z dróg województwa lubuskiego kampera marki Volkswagen California. Kierowcą auta był 39-letni mieszkaniec województwa lubuskiego. Kierujący nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów należących do kampera. Dodatkowo samochód uruchomiony został za pomocą „łamaka”. Podczas sprawdzania auta w poszukiwawczych bazach danych funkcjonariusze ustalili, że jego właściciel zgłosił kradzież auta kilka godzin wcześniej. W trakcie przeszukania pojazdu funkcjonariusze ujawnili także oryginalne tablice rejestracyjne kampera.

Auto o wartości 300 tysięcy złotych zostało zabezpieczone, natomiast kierowca przekazany został słubickiej policji, która prowadzi dalsze postępowanie w tej sprawie.

To już szósty w tym roku kradziony samochód odzyskany przez funkcjonariuszy SG ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku. Ich łączna wartość to prawie 900 tys. zł.

Autor: mjr SG Joanna Konieczniak

Czytaj także: Do Słubic przyjechali z Kołomyi, miejsca 800 m oddalonego od pierwszego ataku Rosji na Ukrainę